filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Filmy i seriale 19 czerwca 2021, 09:30

autor: Karol Laska

Córki dancingu. Polskie filmy, którymi chwalimy się na Zachodzie

Uważacie, że polskie filmy nie mają szans zaistnieć w pozostałych krajach Europy czy Hollywood? W takim razie zerknijcie na przygotowaną przez nas listę rodzimych produkcji, które godnie reprezentują Polskę na arenie międzynarodowej.

Córki dancingu

  1. Co to: musical o syrenach pracujących w „peerelowskim” nocnym klubie
  2. Reżyseria: Agnieszka Smoczyńska
  3. Rok premiery: 2015
  4. Gdzie obejrzeć: Netflix, Player, Rakuten, PLAY NOW, vod.pl, TVP VOD, Canal+, CDA Premium

Współczesna polska kinematografia obfituje w wielu utalentowanych artystów – wśród nich jest także sporo pań, a powiedziałbym nawet, że w ostatnich latach to właśnie one zdominowały rodzimy rynek filmowy. Najgłośniej było zdecydowanie o Jagodzie Szelc, Oldze Chajdas, Kindze Dębskiej czy Agnieszce Smoczyńskiej. Przede wszystkim ta ostatnia została dostrzeżona i dziś pracuje nad projektem zagranicznym z udziałem Letitii Wright, jednej z gwiazd marvelowskiej Czarnej Pantery. Kiedy jednak Smoczyńska po raz pierwszy dała o sobie znać całemu światu? Punktem przełomowym wydaje się premiera Córek dancingu.

Zostało jeszcze 62% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie

Karol Laska

Karol Laska

Karol Laska

Swoją żurnalistyczną przygodę rozpoczął na osobistym blogu, którego nazwy już nie warto przytaczać. Następnie interpretował irańskie dramaty i Jokera, pisząc dla świętej pamięci Fali Kina. Dziennikarskie kompetencje uzasadnia ukończeniem filmoznawstwa na UJ, ale pracę dyplomową napisał stricte groznawczą. W GOL-u działa od marca 2020 roku, na początku skrobał na potęgę o kinematografii, następnie wbił do newsroomu, a w pewnym momencie stał się człowiekiem od wszystkiego. Aktualnie redaguje i tworzy treści w dziale publicystyki. Od lat męczy najdziwniejsze „indyki” i ogląda arthouse’owe filmy – ubóstwia surrealizm i postmodernizm. Docenia siłę absurdu. Pewnie dlatego zdecydował się przez 2 lata biegać na B-klasowych boiskach jako sędzia piłkarski (z marnym skutkiem). Przesadnie filozofuje, więc uważajcie na jego teksty.

więcej