Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Filmy i seriale 10 czerwca 2021, 09:30

autor: Karol Laska

10 filmów, po których nie tkniesz alkoholu i narkotyków

Alkohol i narkotyki szkodzą zdrowiu, ale człowiek to jednostka słaba i podatna na pokusy. Niespodziewanie pomocną dłoń do ludzi wyciągają filmy ilustrujące poważne konsekwencje przesadzonej „zabawy” z używkami. A te produkcje uderzają najmocniej.

Mój piękny syn (Beautiful Boy)

  1. Co to: kameralny rodzinny dramat ukazujący walkę kochającego ojca o życie swego dziecka
  2. Rok premiery: 2018
  3. Gdzie obejrzeć: Amazon Prime Video, Chili, iTunes Store, Ipla, Rakuten, vod.pl, TVP VOD, PLAY NOW, Moje eKino

Większość filmów z listy nie bawi się w półśrodki i zawiera sceny pokazujące moment przyjmowania używek, a zarazem osiągania stanu chwilowej, fałszywej ekstazy. Mój piękny syn jest pod tym względem inny, ale na pewno nie tchórzliwy czy zakrzywiający rzeczywistość. Powiedziałbym nawet, że nieco bardziej subtelny. Na ekranie obserwujemy bowiem bardzo skomplikowaną relację ojca ze swoim uzależnionym od narkotyków dzieckiem. Chłopak wydaje się bardzo żałować swoich czynów, gdyż te oddaliły go od rodziny, ale wspólnymi staraniami obydwu mężczyzn powoli udaje się odbudować emocjonalną więź.

Mój piękny syn to wspaniały obraz miłości, która owszem, jest trudna (szczególnie gdy zastępują ją dragi), ale warta świeczki. Niby wszyscy to wiemy, ale raz na jakiś czas warto przypomnieć sobie o rzeczach prozaicznych, by pewnie trwały w naszej świadomości.

A jeżeli nie przekonuje Was wizja obejrzenia cichego artystycznego dramatu, to być może warto pokusić się o seans z powodu gry aktorskiej – co jak co, ale pod tym względem jest to prawdziwa kinomańska uczcie. Steve Carell po raz kolejny pokazuje bowiem, że jest nie tylko mistrzem absurdalnej komedii rodem z Biura, ale i człowiekiem niebywale wrażliwym. Partneruje mu jedna z gwiazd młodego pokolenia, Timothée Chalamet – niezwykle utalentowany artysta, którego niedługo będziemy oglądać w hitowej Diunie Denisa Villeneuve’a.