Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Technologie 30 maja 2021, 11:30

autor: Aquma

8 rzeczy, które wkurzają mnie w graniu na PC

Pecety mają całą masę zalet i słusznie są uważane za jedną z najlepszych – jeśli nie najlepszą – platformę do grania. Nie oznacza to jednak, że popularne „blaszaki” nie mają żadnych wad. Jest parę rzeczy, które niesamowicie mnie w nich irytują.

Piractwo i jego konsekwencje

To właśnie pecety są również uznawane za platformę, dzięki której najbardziej kwitnie internetowe piractwo. Ktoś może w tym momencie rzec „i cóż z tego, przecież to nie wpływa w żaden sposób na graczy, którzy kupują gry legalnie”. Problem w tym, że nie całkiem tak jest. Po pierwsze, pecetowe piractwo powoduje, że część gier omija naszą platformę lub trafia na nią nieco później. Co więcej, znajdujący się na początku tego tekstu fragment poświęcony kiepskim portom – i generalnie traktowaniu „blaszaków” po macoszemu przez wydawców – ma swoją pierwotną przyczynę m.in. właśnie w wysokim poziomie piractwa.

Co więcej, to właśnie przez piractwo gry pecetowe muszą również być uzupełniane przez dodatkowe oprogramowanie pokroju Denuvo. I choć twórcy tego ostatniego zarzekają się, że nie wpływa on negatywnie na działanie produkcji, które chroni, to testy przeprowadzane przez niezależnych ekspertów pokazują, że bywa z tym różnie.

Zostało jeszcze 64% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie

Bartosz Aquma Świątek

8 rzeczy, które wkurzają mnie w graniu na konsolach
8 rzeczy, które wkurzają mnie w graniu na konsolach

Konsole to świetne urządzenia do grania, ale jak wszystkie platformy mają swoje ograniczenia i problemy. Co więcej, niektóre z nich są naprawdę poważne. Oto 8 rzeczy, które najbardziej wkurzają mnie w graniu na współczesnej konsoli.