Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 20 sierpnia 2005, 13:12

autor: Shuck

GC 2005 - Gry, na które czekamy

GC 2005 trwają. Ze swoimi 250 wystawcami z 15 krajów stają się imprezą prawdziwie międzynarodową, choć... przeznaczoną głównie dla Niemców.

Inną godną uwagi produkcją jest Paraworld, do której wydania szykuje się Deep Silver – niby kolejna strategia czasu rzeczywistego, jednak niosąca ze sobą fantastycznie kolorowy i świeży oddech, przepiękny świat, dziwaczne jednostki. Na polach bitwy niewielu walczących – za to przemyślanych i śliczniutkich. Prym wiodą dinozaury, których funkcja nie ogranicza się do wyglądania ładnie oraz do wożenia jeźdźców – biją kolczastymi ogonami, łapią jednostki przeciwnika w swe podobne buldożerom paszcze, pozwalają się wyszaleć.

Tak Paraworld wygląda: inaczej. Ładniej.

Deep Silver uczciwie przykłada się do promocji swojego erteesa kładąc nacisk na jego nietuzinkowy wygląd, odmienny i wciągający para-para klimat. Pośród swojej wielkiej konkurencji – Bitwa o Śródziemie II czy Age of Empires III – Paraworld ma się dobrze.

Jeśliby kolorowe dinozaury nie przykuły uwagi mediów, odziane tylko w farbkę dziewczyny zrobią to na pewno.

Jednak Deep Silver ma w swojej ofercie znacznie więcej ciekawych i oczekiwanych tytułów ponad Paraworld. Dość wspomnieć o Gothicu III czy X3: Reunion. Nie mniej ciekawie zapowiada się wojenna strategia Rush for Berlin lub bardziej pokojowa The Guild 2.

Gothic III będzie ładny, jednak po kontakcie z Wiedźminem przestaje zachwycać.

Znajdujący się wciąż w powijakach Gothic III pozwala już pobiegać po wzniesionym na szczycie góry mieście i po okolicznych lasach. Wiele więcej póki co zrobić się w nim nie da. Widać, że w mieście bohater nie jest sam, na każdym rogu jakiś rzemieślnik pogrążony jest w swojej pracy i to wszystko – trochę więcej niż trzy miesiące temu w Stanach, ale dużo wody jeszcze upłynie, zanim gracze znajdą zajęcie w trzeciej części tego zasłużonego dla gatunku erpega.

Rush for Berlin – dobra fizyka, ładna grafika i dopracowane jednostki.

Rush for Berlin godzi się wspomnieć głównie jako udanie zapowiadającą się konkurencję dla kanadyjskiej Company of Heroes czy rosyjskiego War Front II oraz całej rzeszy pomniejszych gier strategicznych umiejscowionych w realiach II Wojny Światowej.

GC 2005 - Konsole w natarciu

Złota era konsol trwa, co widać po kolejnej w tym roku imprezie, na której to Sony, Microsoft i Nintendo rozdają karty. Kto, co i na jaką platformę – tylko u nas, prosto z Leipziger Messe.