Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Filmy i seriale 2 maja 2021, 09:30

autor: Marek Jura

Niedawno wieczny student, teraz jeszcze wieczniejszy fan RPG. Próbuje być Kingiem, ale nie potrafi.

Małe role wielkich aktorów - 10 cameo, których się nie spodziewaliśmy

Choć niezapowiedziane cameo psują niekiedy dociekliwi fotoreporterzy przyłapujący na udziale w filmie kolejne gwiazdy, a czasem zdarzają się przecieki z planu, to dla kogoś, kto nie śledzi każdego newsa, jest to prawdziwy eastereggowy rarytas.

Shakira – Zwierzogród

  1. Jak długo trwa cameo: kilka minut wykonywania utworów muzycznych autorstwa Shakiry
  2. Co to za film: disneyowski kryminał dla dzieci i nie tylko
  3. Gdzie obejrzeć: Chili, HBO GO, iTunes Store, Rakuten, Vod.pl

Zwierzogród rozbił bank, zarabiając grube miliony i pozwalając twórcom w spokoju pracować nad sequelem. Może nie do końca spokoju, bo mimo wcześniejszych zapowiedzi, że nie zrobią z głównych bohaterów pary, pod presją fanów prawdopodobnie się na to zdecydowali. Ale o tym ostatecznie przekonamy się za jakiś czas. Póki co możemy na spokojnie przypomnieć sobie tę urokliwą animację… i równie urokliwą Gazellę, czyli Shakirę.

Chociaż nie było tajemnicą, że w animacji pojawią się piosenki autorstwa Kolumbijki, nie wszyscy wiedzieli, że pojawi się ona również jako postać. Nie jestem pewien, czy wpisuje się to do końca w definicję cameo, ale to pomysł tak ciekawy, że po prostu musiałem o nim napisać. Tym bardziej że Zwierzogród nie jest animacją opierającą swój urok na umiejętnym żonglowaniu popkulturowymi odniesieniami. W przeciwieństwie do Shreków czy Epoki lodowcowej twórcy budują siłę opowieści na oryginalnej historii. Nie znaczy to jednak, że kompletnie z easter eggów rezygnują. Parodia Ojca chrzestnego to jedna z lepszych scen filmu.

Jako że wszyscy bohaterowie Zwierzogrodu to zwierzęta, również Gazella nie mogła być człowiekiem. Dobra, jej ruchy są zasadniczo niezwykle… ludzkie, ale w końcu dotyczy to niemal wszystkich, których widzimy na ekranie. Poza Flashem. W świecie animacji Gazella jest zasadniczo tą samą osobą, co w rzeczywistym – uroczą supergwiazdą muzyki popularnej. Nawiązanie może nietrudne do zauważenia, ale i tak na widok Gazelli można się do samego siebie szeroko uśmiechnąć.

Aralka to postać stworzona już dawno temu przez Akirę Toriyamę na potrzeby Dr. Slumpa. Dziewczynka nigdy nie dorasta (głównie z tego względu, że jest czymś w rodzaju robota) i dysponuje siłą dorównującą Goku. Tak było przynajmniej wówczas, gdy bohaterowie spotkali się w Dragon Ballu. Po kilkudziesięciu latach zobaczyli się ponownie w jednym z odcinków Dragon Ball Super. Mimo niezmienionej niemal w ogóle aparycji Aralka była w stanie znokautować Vegetę. Cóż, cameo (i anime) rządzą się jednak swoimi prawami.

TWOIM ZDANIEM

Wolisz filmy Marvela czy DC?

79,1%
Marvela
20,9%
DC
Zobacz inne ankiety