Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Filmy i seriale 2 maja 2021, 09:30

autor: Marek Jura

Niedawno wieczny student, teraz jeszcze wieczniejszy fan RPG. Próbuje być Kingiem, ale nie potrafi.

Małe role wielkich aktorów - 10 cameo, których się nie spodziewaliśmy

Choć niezapowiedziane cameo psują niekiedy dociekliwi fotoreporterzy przyłapujący na udziale w filmie kolejne gwiazdy, a czasem zdarzają się przecieki z planu, to dla kogoś, kto nie śledzi każdego newsa, jest to prawdziwy eastereggowy rarytas.

Samuel L. Jackson – Iron Man

  1. Jak długo trwa cameo: kilkanaście sekund
  2. Co to za film: I’m Iron Man – nie mówcie, że ten opis nie wystarczy
  3. Gdzie obejrzeć: CANAL+, Chili, iTunes Store, Player, Rakuten, Vod.pl

Dziś udział w filmie Jacksona nie zaskakuje nawet widzów, którzy jakimś cudem nie mieli jeszcze nigdy do czynienia z MCU. Przez ostatnie kilkanaście lat Nick Fury stał się jedną z twarzy franczyzy. Może nie walczy na pierwszej linii, ale to dzięki jego zaangażowaniu udało się choćby zjednoczyć Avengersów w starciu z Lokim i jego kosmiczną armią najeźdźców w pierwszej części hitu. W momencie premiery Iron Mana nic jednak nie było jeszcze przesądzone. Wielu widzów zaś kompletnie nie spodziewało się udziału w produkcji Samuela L. Jacksona.

To aktor tak wielu twarzy, że ciężko skojarzyć go z jedną. Najwięcej widzów pamięta go chyba jednak z Pulp fiction i trylogii prequeli Gwiezdnych wojen. W każdej kreacji nie tylko zachowywał się inaczej, ale i inaczej wyglądał, dlatego wcale nie dziwi mnie, że Peter Parker nie domyślił się, że rozmawia z Mace’em Windu. Może zdradza go trochę charakterystyczny głos, ale w niczym nie umniejsza to aktorskich zdolności Samuela L. Jacksona.

Ta scena tak naprawdę zbudowała podwaliny pod MCU. Wówczas było to dowodem wielkiej odwagi… i odrobiny szaleństwa. A może i więcej niż odrobiny. Bo szanse na stworzenie czegoś, co w historii kinematografii jeszcze się nie zdarzyło, były naprawdę niewielkie. A jednak się udało. I to po części dzięki kilkunastosekundowemu zaledwie udziałowi w filmie Samuela L. Jacksona.

TWOIM ZDANIEM

Wolisz filmy Marvela czy DC?

79,1%
Marvela
20,9%
DC
Zobacz inne ankiety