Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika

Technologie

Technologie 30 kwietnia 2021, 13:29

autor: rassi

Na jakich ustawieniach grają pro-gracze?

Pecet dla profesjonalnego gracza? Maszyna dysponująca topowymi podzespołami służy zawodowcom do odpalania sieciowych tytułów w HD i z niskimi ustawieniami graficznymi. Dlaczego tak jest i do czego jeszcze można wykorzystać takiego blaszaka?

Słysząc hasło „komputer dla zawodowego gracza”, w myślach niejednego zwykłego wbijacza fragów pojawia się wizja PC wyposażonego w najwydajniejsze podzespoły dostępne na rynku. Ma ona swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Blaszaki, na których ćwiczą i rozgrywają turniejowe mecze hardkorzy, to bardzo mocne zestawy. Nie powinno to być specjalnym zaskoczeniem. Sprzęt musi być niezawodny i zapewniać odpowiedni zapas mocy po to, by w kluczowych sytuacjach nie wystąpiły żadne problemy.

Z drugiej jednak strony sieciowe tytuły mają to do siebie, że ich wymagania sprzętowe najczęściej nie są wysokie. Powód jest prosty. Twórcom zależy na tym, aby ich produkt trafił do jak największego grona odbiorców. Dotyczy to również osób, które od lat nie modernizowały swojej konfiguracji. Nie oznacza to jednak, że posiadanie komputera o wydajności kilkukrotnie przewyższającej zalecane wymagania traci sens. Najlepszym tego dowodem są właśnie pro playerzy.

Czy do grania w takie CS:GO naprawdę potrzebny jest mocny sprzęt? Sprawdzamy. - Na jakich ustawieniach grają pro-gracze? - dokument - 2021-04-30
Czy do grania w takie CS:GO naprawdę potrzebny jest mocny sprzęt? Sprawdzamy.

Korzyścią, która nasuwa się na myśl w pierwszej kolejności, jest oczywiście większa liczba klatek na sekundę. Nierzadko idą one w setki fpsów. Pełen potencjał monitora o częstotliwości odświeżania 240 Hz da się wykorzystać tylko wtedy, kiedy w grze osiągnięta zostanie analogiczna liczba klatek animacji w ciągu każdej sekundy. Muszą być one utrzymywane nie tylko podczas patrzenia w niebo w CS:GO, ale także w trakcie najbardziej intensywnej strzelaniny. To już nieco komplikuje sprawę i to nawet w tak mało wymagającym pod względem sprzętowym tytule.

Najwyższy poziom płynności obrazu w każdej sytuacji w połączeniu z wysoką częstotliwością odświeżania obrazu pozwalają profesjonalnym graczom wykorzystać maksimum swoich umiejętności. Skill nie może być ograniczany przez peceta. Inaczej ciężko będzie zrobić karierę w e-sporcie. Jakie realne profity daje mocny PC? Duża liczba klatek i ekran 240 Hz „przyśpieszają” grę i umożliwiają szybsze wycelowanie, a tym samym oddanie strzału i wyeliminowanie przeciwnika. Potwierdzają to „prosi”:

Potężna blaszana bestia kupiona z myślą o graniu w CS:GO i inne mało wymagające strzelanki online może wydawać się dla wielu zwykłych graczy przesadą. Na tym lista rzeczy, które odróżniają potrzeby i podejście do gamingu profesjonalistów i niedzielnych graczy jednak się nie kończy. Jakie są kolejne? Na jakich ustawieniach grają „prosi”? Sprawdzamy to na kolejnych stronach.

Czy dobry sprzęt może ułatwić karierę streamera i youtubera
Czy dobry sprzęt może ułatwić karierę streamera i youtubera

Chciałbyś zacząć dzielić się z innymi rozgrywką oraz wiedzą? Streaming czy bycie Youtuberem to nie zabawa dla każdego, dlatego postanowiliśmy zapytać o rady tych, którym wyszło. Od czego zaczynali? Czy dobry sprzęt może pomóc? Sprawdźmy!