Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 30 kwietnia 2021, 13:58

autor: Patryk „PefriX” Manelski

MMOholik zagubiony w świecie fantasy. Nie pogardzi dobrą książką lub serialem.

Premiery gier - maj 2021 to miesiąc pełen obfitości

Każdy znajdzie sobie w maju coś dla siebie – zaczynając od prób ratowania wszechświata przed Żniwiarzami, a kończąc na uciekaniu przed przerośniętą kobietą. Gwarantujemy pełne zróżnicowanie gier!

Days Gone na PC

Data premiery: 18 maja 2021

INFORMACJE

Gatunek: akcja

Platforma: PC

Przybliżona cena: ok. 169 zł (PC)

Czym jest Days Gone?

W maju na PC zawita ekskluzywny tytuł z PlayStation 4. Days Gone to dzieło budzące mieszane uczucia. To w zasadzie tylko i aż dobra gra, która nie może się pochwalić żadnym elementem wykonanym fenomenalnie, a mimo to daje radę, zapewniając niemało rozrywki. Jeśli zatem chcecie pouciekać przed hordą żywych trupów na motocyklu, teoretycznie bardziej klimatycznej produkcji do tego nie znajdziecie.

Czego oczekiwać po Days Gone?

Days Gone pokazuje świat po globalnej pandemii wirusa, który zmienił większość ludzi w żywe trupy. My pokierujemy tu byłym członkiem gangu motocyklowego, który stara się przeżyć w niesprzyjających okolicznościach. Przyjdzie mu walczyć nie tylko z dziwnymi istotami, ale również z innymi ludźmi – nie znajdziecie tutaj ratowania świata, szukania lekarstwa na zarazę czy dla chorej córki. Zamiast tego chodzi o zwykłe przetrwanie. O ile sam motyw wirusa zmieniającego ludzi w potwory jest raczej oklepany, tak możliwość wcielenia się w kogoś innego niż zbawca ludzkości, to miła odmiana.

  1. Więcej o grze Days Gone

Nasze oczekiwania

Jakoś tak się złożyło, że nigdy nie zagrałem w Days Gone. Tytuł ten wydaje mi się wart poznania, ale gdy wchodził na rynek, byłem pochłonięty czymś innym, a potem jakoś nigdy nie zabrałem się za nadrobienie tej zaległości. To jedna z tych gier, które chciałem wypróbować na swoim nowiutkim PS5, jednak zakup konsoli obecnej generacji okazał się być większym wyzwaniem, niż pierwotnie zakładałem, i przesunął się w czasie. W rezultacie Days Gone pozostaje u mnie na liście gier „do poznania”, a nadchodząca premiera wersji PC wydaje się świetną okazją, by to zmienić.

Aquma

Days Gone to przykład jednej z tych gier, które można uznać za produkcje przeciętne. Porządnie wykonane, ale przeciętne. Przy pierwszym podejściu krótko po premierze odbiłem się od historii Deacona po około godzinie (a może dwóch?) i dopiero w tym roku postanowiłem dać jej drugą szansę, skoro już Sony wrzuciło grę do PS Plus Collection. Choć wszystko wzięło się z braku większych nowości na PS5, w sumie nie żałuję spędzonych z tą produkcją kilkudziesięciu godzin. Days Gone nie jest odkrywcze, ale potrafiło mnie wciągnąć mocniej niż nijakie (w mojej opinii!) Horizon Zero Dawn. Jeśli więc odprawiacie egzorcyzmy na samą myśl o posiadaniu konsoli, majowa premiera gry Bend Studia na PC będzie dla Was świetną okazją do sprawdzenia, czy te „exy” Sony faktycznie są czegoś warte.

Elessar

TWOIM ZDANIEM

Na jaką grę maja 2021 czekasz najbardziej?

Mass Effect: Legendary Edition
35,1%
Biomutant
20,3%
Resident Evil Village
17%
Days Gone na PC
12,1%
Subnautica: Below Zero
6,6%
Land of War – The Beginning
4,6%
Warhammer Age of Sigmar: Storm Ground
2,4%
Hood: Outlaws & Legends
1,9%
Zobacz inne ankiety
Mass Effect: Edycja legendarna

Mass Effect: Edycja legendarna

Resident Evil Village

Resident Evil Village

Biomutant

Biomutant

Days Gone

Days Gone

Hood: Outlaws & Legends

Hood: Outlaws & Legends

Land of War: The Beginning

Land of War: The Beginning

Subnautica: Below Zero

Subnautica: Below Zero

Warhammer Age of Sigmar: Storm Ground

Warhammer Age of Sigmar: Storm Ground

Premiery gier - w jakie nowe gry zagramy w kwietniu 2021
Premiery gier - w jakie nowe gry zagramy w kwietniu 2021

Mamy dla Was dobre wieści, zakończyliśmy bowiem sezon zimowy i pora na odwilż w świecie gier! Na horyzoncie nie brakuje obiecujących produkcji, a sam kwiecień oferuje zróżnicowany zestaw nowości. Każdy powinien znaleźć tutaj coś dla siebie.

Premiery gier - w jakie nowe gry zagramy w marcu 2021
Premiery gier - w jakie nowe gry zagramy w marcu 2021

Żegnamy się powoli z zimą i wszystko wskazuje na to, że nadciąga wyraźne ocieplenie! Nie chodzi tutaj jedynie o pogodę, ale również o premiery gier, które w marcu wyglądają znacznie lepiej niż w ostatnich dwóch miesiącach.