Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 24 kwietnia 2021, 10:45

10 świeżych zapowiedzi, o których mogliście nie słyszeć

Chyba każdy z nas zaskoczył się kiedyś pozytywnie jakimś nieznanym szerszej publiczności tytułem. Poniższy artykuł ma za zadanie przybliżyć Wam dziesięć interesujących moim zdaniem gier, o których możecie nie wiedzieć, a warto zwrócić na nie uwagę.

Graczy najczęściej przyciągają duże produkcje AAA, które są zazwyczaj zapowiadane ze sporym wyprzedzeniem, czasem nawet kilkuletnim (patrzę na ciebie, Cyberpunku 2077). Potrafimy latami czekać na kontynuacje ukochanych serii i skreślamy kolejne dni w kalendarzu. Na szczęście branża gier wideo jest tak obszerna i różnorodna, że prawie każdy znajduje tu coś dla siebie – nawet jeśli preferuje tytuły nieco bardziej niszowe.

Mogliście nie słyszeć o grach z tego zestawienia. Możliwe także, że ostatecznie okażą się one miałkie i niewarte uwagi. Przed premierą nie sposób mieć pewność. Coś jednak w zapowiadających je materiałach sprawiło, że zatrzymaliśmy się przy nich i obejrzeliśmy te trailery jeszcze raz.

Zapraszam na przegląd produkcji zapowiedzianych w ostatnich miesiącach, które mogły Wam umknąć.

JEST TEGO WIĘCEJ?

Kolejność poszczególnych tytułów na tej liście jest przypadkowa, nie traktujcie jej jako rankingu. Na każdej stronie znajduje się gra, która może Was zaciekawić. A jeśli słyszeliście o innej mało znanej zapowiedzianej produkcji, śmiało wspomnijcie o niej w komentarzu.

Asterix & Obelix: Slap them All!

Fajni ci Rzymianie. Lecą wyżej niż przeciętnie, prawda? To pewnie przez te nowe hełmy. - 10 świeżych zapowiedzi, o których mogliście nie słyszeć - dokument - 2021-04-23
Fajni ci Rzymianie. Lecą wyżej niż przeciętnie, prawda? To pewnie przez te nowe hełmy.

Co nas zainteresowało w tej grze? Połączenie kultowych postaci z ciekawie wyglądającym beat ’em upem i urzekającą dwuwymiarową grafiką przypominającą obrazki z komiksów.

Przygody słynnych Galów zna niemal każdy – z komiksów, filmów czy gier. Jeśli chodzi o te ostatnie, nie zawsze dostarczały rozrywki na najwyższym poziomie, ale niektóre były naprawdę dobre. Do której kategorii trafi Asterix & Obelix: Slap them All!? Tego jeszcze nie wiemy, choć wydaje się, że może to być solidny tytuł w starym stylu.

Gra przenosi nas do 50 roku p.n.e. Cała Galia została opanowana przez Rzymian i tylko jedna mała wioska dzielnie stawiała im opór. My wcielimy się w dwójkę najsłynniejszych niepokornych – Asterixa i Obelixa. Przemierzając kolejne plansze, będziemy się bić, uderzać, tłuc, smagać, chłostać, siec i młócić. Produkcja studia Mr. Nutz ma być typowym beat ’em upem niczym z automatów, w którym oczyszczamy poziomy z wrogów, a naszym najlepszym przyjacielem okażą się rozmaite kombosy. Wszystko to zostanie zapewne wzbogacone jakąś historią ze świata wykreowanego przez René Goscinny’ego oraz Alberta Uderzo.

Gra Asterix & Obelix: Slap them All! trafi do nas w bliżej nieokreślonym terminie w 2021 roku.

  1. Więcej o grze Asterix & Obelix: Slap them All!
TWOIM ZDANIEM

W jakie gry grasz częściej?

74,4%
W gry wysokobudżetowe
25,6%
W "indyki"
Zobacz inne ankiety
Loot River

Loot River

Death's Door

Death's Door

Martha Is Dead

Martha Is Dead

The Callisto Protocol

The Callisto Protocol

Asterix & Obelix: Slap them All!

Asterix & Obelix: Slap them All!

Lost Eidolons

Lost Eidolons

Arctic Awakening

Arctic Awakening

The Magnificent Trufflepigs

The Magnificent Trufflepigs

17 świetnych gier 2020 roku, które mogliście przegapić
17 świetnych gier 2020 roku, które mogliście przegapić

Wśród Cyberpunkowego zamieszania czy trzystu godzin potrzebnych, by liznąć zawartość Valhalli, sporo tytułów wydanych w zeszłym roku mogliśmy przeoczyć. A niektóre zdecydowanie na to nie zasłużyły. Oto nasza lista niesłusznie przegapionych gier 2020 roku.

Przegapione gry pierwszej połowy 2020 roku, które warto poznać
Przegapione gry pierwszej połowy 2020 roku, które warto poznać

Czy w przerwie pomiędzy odwołanymi prezentacjami gier, a przesuniętą premierą Cyberpunka warto jedynie zabijać czas przy darmowym GTA5? Zdecydowanie nie! Na rynku ukazało się sporo tytułów wartych uwagi, które mogliście przegapić.