Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 17 kwietnia 2021, 10:45

autor: Karol Laska

Gry single player, w które redakcja GRYOnline.pl grała ponad 100 godzin

Które gry jednoosobowe pochłonęły członków redakcji GRYOnline.pl bez końca? Popytaliśmy, zebraliśmy odpowiedzi i tak oto otrzymaliśmy naprawdę ciekawy zestaw produkcji, na które poświęciliśmy po przynajmniej 100 godzin.

Gdybyśmy my, gracze, zdecydowali się kiedyś na policzenie, ile czasu poświęcamy na „granie w gierki”, wyniki takiego podsumowania mogłyby nas nieco przerazić. Czas wolny spędzany przed komputerem zawsze mija niebezpiecznie szybko, bezlitośnie rozregulowując nasz zegar biologiczny. Ale czy tego żałujemy? Oczywiście, że nie.

Duża część z Was lubi zapewne oddawać się wirtualnej rozrywce w towarzystwie najlepszych kumpli, dlatego też odpala wraz z nimi najpopularniejsze gry wieloosobowe, szczególnie te darmowe – jak League of Legends, Counter Strike: Global Offensive czy Fortnite. Sektor multiplayer pozostawmy jednak na inny artykuł, a dziś skupmy się na temacie równie ciekawym, czyli produkcjach przeznaczonych dla jednego gracza, które porywają nas niemal tak samo jak największe hity online. A jako że lubicie czytać teksty o zainteresowaniach naszej redakcji, postanowiliśmy wypytać o tego typu ukochane tytuły naszych kolegów i koleżanki z GOL-a.

JAK POWSTAŁA TA LISTA?

Każdy w redakcji mógł wybrać dowolną produkcję, ale warunek był jeden – musiał spędzić w niej samotnie co najmniej sto godzin. Na liście są pozycje, w których występują tryby sieciowe, ale to nie one przykuły naszą uwagę. Sto godzin to wynik niemały i wymagający pewnego poświęcenia – stoją za nim zatem zwykle ciekawe historie, mocne wrażenia, piękne wspomnienia i różnorakie gry.

STATYSTYKI Z PORTALU HOWLONGTOBEAT – CO UWZGLĘDNIALIŚMY?

W informacjach o każdej z omawianych przez nas w tym artykule produkcji znajdziecie podpunkt podający średni czas, jaki gracze spędzili z owym tytułem. Dane te zbierane były na podstawie statystyk udostępnionych w serwisie HowLongToBeat.com, w którym można zobaczyć, ile zwykle zajmuje zaliczenie głównego wątku fabularnego bądź „wymaksowanie” konkretnego dzieła. Oczywiście pod uwagę brany jest tylko ten procent graczy, którym udało się grę ukończyć. Nie uwzględnialiśmy więc większości osób, które odpadły w połowie zabawy czy nawet po pierwszym lepszym tutorialu. Wszystko jasne? Zatem zaczynamy!

Wiedźmin 3: Dziki Gon

INFORMACJE

  1. Gatunek: RPG akcji
  2. Platformy: PC, PS4, XOne, Switch
  3. Średnia czasu spędzonego w grze przez jednego gracza (dane z HowLongToBeat.com): 101 godzin

Może nie będę zbyt oryginalny, ale na ponad 100 godzin (a dokładnie 157 łącznie z dodatkami) udało mi się wsiąknąć w świat Wiedźmina 3. Z Geraltem spędziłem wiele miłych chwil, wykonując zadania główne, poboczne oraz odkrywając znaki zapytania. Myślę, że kluczowym elementem, który przyciągał mnie do gry jak magnes, było to, że za każdym rogiem czekała jakaś nowa historia, inna opowieść, która wzbudzała taką ciekawość, że nie można było jej nie poznać. Jeśli CD Projekt RED zapowie Wiedźmina 4, mój pre-order ma jak w banku.

Mikos

Z Wiedźminem 3 miał do czynienia niemal każdy gracz – jeśli nie bezpośrednio, to przynajmniej odpalił sobie z ciekawości zwiastun bądź gameplay na YouTubie. Ów „erpeg”, nasz ukochany, bo polski, stał się międzynarodowym fenomenem nie tylko ze względu na to, że jest po prostu rewelacyjna grą w swoim gatunku. Spójrzcie tylko na jakiekolwiek internetowe statystyki, by przekonać się, że trzeci „Wiesiek” pomimo sześciu lat na karku nadal cieszy się ogromną popularnością. Mowa o dziesiątkach tysięcy użytkowników Steama grających każdego dnia.

Mikos może więc obawiać się, że nie będzie zbyt oryginalny, wspominając o Dzikim Gonie, ale prawda jest taka, że grzechem byłoby pominąć RPG, które przyciąga od początku do końca tak wielu ludzi. Potwierdza to chociażby liczba 101 godzin przypadających na gracza – jeżeli wsiąknie się w Wiedźmina 3, to już na maksa. I nieważne, czy eksploruje się Skellige, zabija wilkołaki, czy kończy drugi raz z rzędu główny wątek fabularny – „Redzi” dostarczyli nam narkotyk pod postacią gry wideo.

  1. Więcej o grze Wiedźmin 3: Dziki Gon

Karol Laska

Karol Laska

Swoją żurnalistyczną przygodę rozpoczął na osobistym blogu, którego nazwy już nie warto przytaczać. Następnie interpretował irańskie dramaty i Jokera, pisząc dla świętej pamięci Fali Kina. Dziennikarskie kompetencje uzasadnia ukończeniem filmoznawstwa na UJ, ale pracę dyplomową napisał stricte groznawczą. W GOL-u działa od marca 2020 roku, na początku skrobał na potęgę o kinematografii, następnie wbił do newsroomu, a w pewnym momencie stał się człowiekiem od wszystkiego. Aktualnie redaguje i tworzy treści w dziale publicystyki. Od lat męczy najdziwniejsze „indyki” i ogląda arthouse’owe filmy – ubóstwia surrealizm i postmodernizm. Docenia siłę absurdu. Pewnie dlatego zdecydował się przez 2 lata biegać na B-klasowych boiskach jako sędzia piłkarski (z marnym skutkiem). Przesadnie filozofuje, więc uważajcie na jego teksty.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Ile czasu w tygodniu kradną Ci gry?

Prawie nic, gram sporadycznie (maksimum 4 godziny na tydzień).
15,6%
Tak z godzinkę dziennie (5 do 10 godzin tygodniowo).
25%
Gry to moja główna forma spędzania wolnego czasu (11 do 20 godzin).
32%
Nie ukrywam, jestem pasjonatem (21-35 godzin).
15,6%
Rozstaję się z grami tylko na posiłki, sen i to trzecie (36 godzin i więcej).
11,8%
Zobacz inne ankiety
Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

The Sims 4

The Sims 4

The Elder Scrolls V: Skyrim

The Elder Scrolls V: Skyrim

Divinity: Original Sin II - Definitive Edition

Divinity: Original Sin II - Definitive Edition

Hitman 3

Hitman 3

Dying Light

Dying Light

Total War: Medieval II

Total War: Medieval II

Darmowe gry mobilne, w które możesz grać setki godzin
Darmowe gry mobilne, w które możesz grać setki godzin

Darmowe, idealne do pociąg, autobusu, na „tron”, nie wymagają dużej ilości uwagi, a same oferują zabawę na wiele godzin. Czego chcieć więcej? Przedstawiamy dwadzieścia gier mobilnych, z których każda oferuje potencjalnie setki godzin zabawy.

Najlepsze odsłony serii GTA - wybór redakcji GRYOnline.pl
Najlepsze odsłony serii GTA - wybór redakcji GRYOnline.pl

Oczekiwanie na zapowiedź GTA6 ma nam chyba umilić odświeżona wersja klasycznej „trylogii HD”. My też postanowiliśmy powspominać i wybraliśmy nasze ulubione części GTA. Czy ostatnie trzy pozycje są jakimś zaskoczeniem?

W co gramy w GRYOnline.pl?
W co gramy w GRYOnline.pl?

Od początku roku prowadzimy dość drobiazgowe statystyki tego, w co grają pracownicy naszej firmy, a że często jesteśmy też o to pytani, to pokrótce opowiemy Wam, jak to wygląda po czterech miesiącach.