filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy

Filmy i seriale

Filmy i seriale 4 kwietnia 2021, 09:30

autor: Karol Laska

Wielcy reżyserzy, których nienawidzili aktorzy

Najwybitniejsze kinowe dzieła powstają zwykle w bólach, a za męki te często odpowiada szalona i brutalnie egzekwowana wizja reżyserów. Z którymi twórcami filmowymi pracuje się najtrudniej i dlaczego? Na te pytania sobie dzisiaj odpowiemy.

Spis treści

Francis Ford Coppola – reżyser Ojca Chrzestnego

  1. Kto to: czołowy twórca kina hollywoodzkiego II połowy XX wieku
  2. Jakie filmy nakręcił: Ojciec chrzestny, Czas apokalipsy, Dracula

Nawet twórca tak wykwintnej i subtelnej trylogii jak Ojciec chrzestny nie może pochwalić się normalnością, jeżeli chodzi o warunki pracy na planie filmowym. I choć przy jego gangsterskim tryptyku obyło się bez większych komplikacji (oprócz ostrego konfliktu na temat wizji artystycznej z producentem Robertem Evansem), to legendarne stały się już opowieści o kulisach powstania kultowego Czasu apokalipsy. Okazuje się, że twórcy filmu nakręconego na bazie Jądra ciemności sami dali się wciągnąć w mroczną i niebezpieczną podróż.

Zostało jeszcze 59% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie

Karol Laska

Karol Laska

Swoją żurnalistyczną przygodę rozpoczął na osobistym blogu, którego nazwy już nie warto przytaczać. Następnie interpretował irańskie dramaty i Jokera, pisząc dla świętej pamięci Fali Kina. Dziennikarskie kompetencje uzasadnia ukończeniem filmoznawstwa na UJ, ale pracę dyplomową napisał stricte groznawczą. W GOL-u działa od marca 2020 roku, na początku skrobał na potęgę o kinematografii, następnie wbił do newsroomu, a w pewnym momencie stał się człowiekiem od wszystkiego. Aktualnie redaguje i tworzy treści w dziale publicystyki. Od lat męczy najdziwniejsze „indyki” i ogląda arthouse’owe filmy – ubóstwia surrealizm i postmodernizm. Docenia siłę absurdu. Pewnie dlatego zdecydował się przez 2 lata biegać na B-klasowych boiskach jako sędzia piłkarski (z marnym skutkiem). Przesadnie filozofuje, więc uważajcie na jego teksty.

więcej