Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 5 kwietnia 2021, 11:45

autor: mikos

8 dobrych piesków, które zginęły w grach [SMUTNO]

Mówi się, że najlepszym przyjacielem człowieka jest pies. Czworonożni towarzysze dość często towarzyszą nam w grach, ale historia uczy, że nie powinniśmy się do nich przywiązywać. Dlaczego? Przekonacie się.

Meeko – The Elder Scrolls V: Skyrim

Na towarzyszy w Skyrimie trzeba uważać, zwłaszcza na tych psich. - 8 dobrych piesków, które zginęły w grach [SMUTNO] - dokument - 2021-04-02
Na towarzyszy w Skyrimie trzeba uważać, zwłaszcza na tych psich.

Rasa: wilczarz irlandzki

Właściciel: bezpański (gracz może psa zaadoptować)

Czy musi zginąć: nie

W The Elder Scrolls V: Skyrim możemy zdecydować się na przygarnięcie psiego kompana, który wabi się Meeko. Może on towarzyszyć nam w podróżach, walczyć u naszego boku lub zostać w domu i stać się częścią rodziny. Do pieska da się mocno przywiązać, szczególnie gdy stoczymy wiele walk z Meeko u boku. Niestety, musimy pamiętać, że jeśli nasz towarzysz polegnie w trakcie bitwy, to stracimy go na zawsze. Ale hej, to przecież Skyrim, więc jeśli chcecie, możecie przywrócić „paszczaka” do życia przy pomocy odpowiedniej komendy na konsoli, a nawet sprawić, że będzie nieśmiertelny.

RILEY – CALL OF DUTY: GHOSTS

Seria Call of Duty przyzwyczaiła nas do tego, że losy niektórych postaci pozostają niewyjaśnione i nie wiemy, czy przeżyły one, czy nie. Daje to ogromne pole do popisu fanom cyklu, którzy regularnie prześcigają się w najbardziej zawiłych teoriach mówiących o tym, dlaczego ktoś przetrwał lub wręcz przeciwnie. Nie inaczej jest w przypadku Rileya – psa bojowego, który pojawia się w Call of Duty: Ghosts. Psi towarzysz wprowadza sporą zmianę do rozgrywki, gdyż możemy kontrolować go niczym zdalnego drona, który przemieszcza się po mapie z dużą prędkością.

Podczas walki w Las Vegas Riley zostaje postrzelony przez wrogiego snajpera. Logan zdąża jednak w porę wyciągnąć go z pola bitwy i zanieść do helikoptera. W następnej misji główni bohaterowie rozdzielają się i Riley zostaje z Merrickiem na lotniskowcu. Niestety, nieco później wróg wysadza ów statek w powietrze i historia psa urywa się, i nigdy nie zostaje dokończona. Gra zdaje się jednak sugerować, że Riley przeżył wybuch, gdyż ostatecznie dowiadujemy się, iż Merrick jest cały i zdrowy, a to właśnie on opiekował się psem na statku.

TWOIM ZDANIEM

Co jest ważniejsze w grach - związek z NPC czy zwierzęcy towarzysz?

Dlaczego nie mogę mieć obu? :(
60,5%
Zwierzę!
26,5%
Związek z NPC!
13%
Zobacz inne ankiety
The Elder Scrolls V: Skyrim

The Elder Scrolls V: Skyrim

Dark Souls

Dark Souls

Dragon Age: Początek

Dragon Age: Początek

Dark Souls: Remastered

Dark Souls: Remastered

The Walking Dead: A Telltale Games Series - Season Two

The Walking Dead: A Telltale Games Series - Season Two

Gry nauczyły mnie, że koty są lepsze od związków
Gry nauczyły mnie, że koty są lepsze od związków

Dziś Walentynki, nie ma więc lepszego tematu niż koty. A wydane w ciągu ostatnich miesięcy gry - Assassin’s Creed: Valhalla czy Spider-Man: Miles Morales - stanowią ostateczny argument za tym, że koty lepsze są również od związków.

Ellen Page kontra prostokąty – o emocjonalności i narracji w grach
Ellen Page kontra prostokąty – o emocjonalności i narracji w grach

W 2013 roku proste kwadraty budziły więcej emocji niż postać grana przez Ellen Page. Jak do tego doszło? To efekt burzliwego poszukiwania nowych form narracji w grach.