Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 19 lutego 2021, 17:42

autor: DM

Strzelam i jeżdżę – wirtualnie i w realu. Później o tym piszę – krytycznie lub z zachwytem.

10 słynnych postaci z gier, które... nie wypowiedziały ani słowa

Czasem nie potrzeba słów, by zrobić piorunujące wrażenie. Choć niemy bohater w grze to ryzykowny manewr, zdarzają się zapadające w pamięć wyjątki. Oto najbardziej charyzmatyczni milczący protagoniści w grach.

The New Kid – South Park: The Stick of Truth i The Fractured But Whole

Bohater South Parka nie mówi, bo sam nie chce. Devowie nie mieli tu nic do gadania. - Charyzmatyczne postaci w grach, które... nie wypowiedziały ani słowa - dokument - 2021-02-19
Bohater South Parka nie mówi, bo sam nie chce. Devowie nie mieli tu nic do gadania.

Bohater erpegowej wersji serialu South Park może nie jest tak charyzmatyczny jak Cartman, ale jest przede wszystkim nasz, własnoręcznie stworzony, a deweloperzy świetnie wykorzystali tu motyw niemego protagonisty. „Nowy dzieciak” milczy, ale mamy wrażenie, że nie jest to odgórna decyzja autorów, tylko jakiś wewnętrzny bunt samej postaci. Milczenie New Kida denerwuje jego ojca, a reszta southparkowej ekipy traktuje go, jakby umiał mówić.

W drugiej części gry – The Fractured But Whole – dzieciaki wydają się być już przyzwyczajone do jego dziwnego sposobu bycia i o wiele lepiej go rozumieją, a dorośli... dorośli wciąż są wkurzeni na takie ignorowanie ich wypowiedzi. Na szczęście z pomocą (lub nie?) przychodzą najnowsze wynalazki dla osób nieprzepadających za werbalnym komunikowaniem się – hashtagi, emotikonki i ogólnie aktywność w social mediach. Można powiedzieć, że niemy bohater z gier dostosowuje się do dzisiejszych zwyczajów.

Zostało jeszcze 45% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie
TWOIM ZDANIEM

Ma dla Ciebie znaczenie, czy bohater gry mówi?

Tak, wolę jak mówi
78,3%
Nie, nie ma to dla mnie znaczenia
18,8%
Tak, wolę jak nie mówi
2,9%
Zobacz inne ankiety
Doom Eternal

Doom Eternal

Portal 2

Portal 2

Metro Exodus

Metro Exodus

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Grand Theft Auto III

Grand Theft Auto III

Half-Life 2

Half-Life 2

South Park: Kijek Prawdy

South Park: Kijek Prawdy

Ace Combat 7: Skies Unknown

Ace Combat 7: Skies Unknown

Niemy protagonista zepsuł mi kolejną świetną grę
Niemy protagonista zepsuł mi kolejną świetną grę

Istnieją mechaniki i środki narracyjne, których nie lubi niemal nikt, a mimo to twórcy bardzo chętnie z nich korzystają. Jednymi z nich są zabójcy dobrych fabuł, niemi protagoniści.

Najciekawsze postacie snajperów w grach wideo
Najciekawsze postacie snajperów w grach wideo

Jest coś w rzemiośle snajpera, co działa na wyobraźnię. Opanowanie, precyzja, pewna ręka - kto grał kiedyś w Battlefielda, ten wie, że nie jest to lekki kawałek chleba. Przyglądamy się tym strzelcom z gier, którzy są prawdziwym strzałem w dziesiątkę.