Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Filmy i seriale 21 lutego 2021, 09:30

autor: Marek Jura

Niedawno wieczny student, teraz jeszcze wieczniejszy fan RPG. Próbuje być Kingiem, ale nie potrafi.

Rodzina jest najważniejsza, czyli Szybcy i wściekli uszeregowani od najgorszego do najlepszego

Szybcy i wściekli to seria, którą rozpoznają z miejsca nie tylko fani filmów akcji, ale niemal każdy, kto chociaż mniej więcej wie, co dzieje się w kinach. O wartości fabularnej tego cyklu można dyskutować, ale w swoim gatunku to absolutna klasyka.

Szybcy i wściekli: Tokyo Drift (3) – The Fast and the Furious: Tokyo Drift

  1. Premiera kinowa: 2006
  2. Reżyseria: Justin Lin
  3. W rolach głównych: Vin Diesel, Sung Kang, Shad Moss, Nathalie Kelley, Lynda Boyd, Keiko Kitagawa, Lucas Black, Zachery Ty Bryan, Brian Tee, Shin’ichi Chiba, Brian Goodman, Leonardo Nam, Nikki Griffin
  4. Box office: 158 milionów dolarów
  5. Ocena na Rotten Tomatoes: 36%

Nazwiska z obsady nie mówią Wam zbyt wiele? Nic dziwnego. Jeżeli nie jesteście fanami przeglądania profili aktorów drugiego i trzeciego planu, raczej nie będziecie kojarzyć większości z nich. W tej części nie pojawia się Michelle Rodriguez, Jordana Brewster, Paul Walker czy Tyrese Gibson. Niestety, to w zasadzie spin-off cyklu. Na dodatek niezbyt udany. Owszem, wyścigi są dość efektowne, podobać mogą się też projekty niektórych stuningowanych aut. Całość jednak nie angażuje – losy bohaterów są obojętne, jeżeli nie wszystkim widzom, to przynajmniej mnie. Oczywiście z perspektywy roku 2021.

Bo w 2006 rzecz miała się zupełnie inaczej. Nie dość, że sam z miejsca pokochałem wówczas Tokyo Drifta, to jeszcze nie byłem w tym odczuciu osamotniony. Mimo słabego aktorstwa, mizernej fabuły i niespecjalnie udanego montażu seria zdobyła kolejnych fanów, szczególnie w Azji. W USA film sprzedał się trochę gorzej, co sprawiło, że twórcy zdecydowali się w kolejnej części pójść w niemal całkowicie innym kierunku. A że zupełnie im się to nie udało i prawie uśmiercili ten cykl, to już zupełnie inna sprawa.

TWOIM ZDANIEM

W serialach kibicujesz policjantom czy złodziejom?

71,5%
Złodziejom!
28,5%
Policjantom!
Zobacz inne ankiety