Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Cyberpunk 2077 Publicystyka

Publicystyka 12 lutego 2021, 13:29

autor: Radosław Wasik

Miłośnik gier wszelakich. Często ich nie kończy, bo ciągle instaluje modyfikacje.

Najlepsze mody do gry Cyberpunk 2077 - przydatne modyfikacje do CP77

Modyfikacje dają grom drugie życie. Dlatego zebraliśmy w tym tekście najlepsze mody do Cyberpunka 2077 - i stale będziemy go aktualizować o nowe modyfikacje.

Cyberpunk 2077 nie miał łatwego startu, a wszechobecne problemy wynikające z błędów i wyciętej zawartości cały czas dają się w nim we znaki. Mimo wszystko Night City pozwala się lubić (prawdę mówiąc, projekt i wykonanie miasta to jedne z najbardziej udanych elementów gry), a historia V potrafi wciągnąć na długie godziny. Chyba wszyscy mamy nadzieję, że nadchodzące aktualizacje i DLC przynajmniej w części doprowadzą ten tytuł do zapowiadanego wcześniej stanu, ale uwagę warto też skupić na społeczności moderskiej – wysiłek fanów uratował już życie niejednej wielkiej produkcji.

Niestety, emocje trzeba ostudzić już na starcie, bo na ten moment mody do Cyberpunka 2077 dopiero raczkują – nie liczcie na projekty znane ze Skyrima czy Gothica. Nie znaczy to jednak, że w sieci nie znajdziecie niczego ciekawego. Obecne modyfikacje skupiają się raczej na drobnych ulepszeniach i usprawnieniach, ale trzeba przyznać, że poprawa chociażby działania minimapy to już coś. Przed Wami zatem zbiór najlepszych modyfikacji do Cyberpunka. Trochę ułatwień i cheatów, a do tego garść zmian i nowości. Mody graficzne też się tu znalazły.

Jak instalować mody (Cyber Engine Tweaks)?

Nie ma uniwersalnego sposobu instalacji modów do Cyberpunka 2077, ale zazwyczaj sprawa ogranicza się do przeniesienia plików w odpowiednie miejsce w katalogu gry. Zdarzają się też modyfikacje zawierające własne instalatory. Trzeba dodać, że większość owych aplikacji (a na pewno te nieco bardziej rozbudowane) wymaga zainstalowania narzędzia CyberEngineTweaks. Jeśli więc zamierzacie korzystać z modów, warto od razu wgrać wspomniany plugin. Oprócz tego czasami konieczne jest posiadanie narzędzia CP77Tools. Przydatny może okazać się także Cyberpunk 2077 Mod Manager – zwłaszcza gdy planujecie zainstalować więcej niż kilka modów.

Przed rozpoczęciem modowania zalecane jest wykonanie kopii zapasowej zapisów gry. Nawet „czysty” Cyberpunk 2077 miewa problemy ze stabilnością i potrafi uszkodzić save’y, więc jeśli nie chcecie stracić progresu, zajrzyjcie do folderu C:\Users\[nazwa_użytkownika]\Saved Games\CD Projekt Red\Cyberpunk 2077 i skopiujcie w bezpieczne miejsce jego katalogi.

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 - wybieramy nasze ulubione bugi i glitche
Cyberpunk 2077 - wybieramy nasze ulubione bugi i glitche

Cyberpunk 2077 miał być mesjaszem branży gier wideo - okazał się jednak produkcją niedoskonałą, w której upchnięto mnóstwo mniej i bardziej śmiesznych glitchy. Pora przekłuć nadmuchany balonik i spojrzeć na nowe dzieło RED-ów z przymrużeniem oka.

Cyberpunk 2077 - dlaczego najlepiej grać na PC
Cyberpunk 2077 - dlaczego najlepiej grać na PC

Lepiej grać w Cyberpunk 2077 na PC, PS5, czy może Xbox Series? Do wyboru mamy też zabawę na PS4 i Xbox One. Naszym zdaniem, porządny komputer do gier deklasuje wszystkie pozostałe wydania jakością grafiki. Przekonajcie się sami.