Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Filmy i seriale 3 stycznia 2021, 09:30

autor: Karol Laska

Aktorzy, którzy skłamali, aby dostać rolę w filmach i serialach

Uważacie, że kłamstwo nigdy nie prowadzi do niczego dobrego? Spójrzcie więc na aktorów, którzy właśnie dzięki kłamstwu zagrali w uznanych filmach oraz serialach.

Kowboje i obcy (Cowboys & Aliens)

  1. Co to za film: współczesny miszmasz westernu i kosmicznego SF
  2. Rok produkcji: 2011
  3. Gdzie obejrzeć: Amazon Prime Video, Chili, iTunes Store

Czy to kino historyczne, czy też rasowy western – w filmach bardzo często widujemy konie oraz ludzi ujeżdżających te cudowne zwierzęta. Jazda na nich nie jest umiejętnością wymaganą w CV aktorskim, choć wielu aktorów zyskuje na liczbie uzyskiwanych ofert, jeżeli tylko potrafi się nią poszczycić. Daniel Craig należy raczej do tej grupy ludzi, których uznać możemy za prawdziwych improwizatorów. Może nie potrafi on zgrabnie poruszać się na wierzchowcu, ale jeśli trzeba, to spróbuje. A nawet skłamie, byle tylko pokazać w praktyce, czegóż to on nie potrafi.

Aktor twierdzi, że wielokrotnie jakoś radził sobie na siodle przed kamerą, trzymając mocno wodze i wymachując sztuczną bronią na lewo i prawo. Do pewnego momentu to wystarczyło. Samowolka skończyła się jednak, gdy dostał główną rolę w blockbusterze Kowboje i obcy (tytuł filmu mówi o fabule dosłownie wszystko). Bo co jak co, ale w westernie to na koniach jeździ się w co drugiej scenie, no więc wypada choć trochę znać naturę tych zwierząt.

Craig skłamał oczywiście, że doskonale się czuje w towarzystwie nieparzystokopytnych istot, po czym podjął się intensywnych, dwutygodniowych lekcji jazdy konnej. Może się to wydawać niezbyt wiele, ale aktor ewidentnie dał się porwać żywiołowi i na ekranie zaprezentował się doskonale, w pełni oddając charakter typowego rewolwerowca.

KONIOFOBIA

Nieumiejętność jazdy na koniu to jedno, ale paniczny strach przed owym zwierzęciem spowodowany uprzykrzającą życie alergią to już kompletnie inna sprawa. Ta przypadłość spotkała niestety aktorkę Rachel McAdams, ale nie powstrzymała jej przed występem w filmie jednego ze swoich ulubionych reżyserów. Artystka tak bardzo chciała zagrać u Terrence’a Malicka, że przebolała swoją chorobę i poradziła sobie naprawdę nieźle. A dla ciekawskich – dzieło to nazywa się Wątpliwości.