Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Felietony

Felietony 20 grudnia 2020, 14:46

autor: Krystian Smoszna

Fan black metalu i szeroko rozumianych gier akcji. Kocha Dooma miłością prawdziwą.

Wybierzcie najlepszą grę 2020 roku!

Jak co roku o tej porze, czas na wielkie głosowanie. Serwis GRYOnline.pl po raz siedemnasty pozwoli Wam wskazać najlepsze tytuły ostatnich dwunastu miesięcy, a także najbardziej oczekiwaną produkcję przyszłego roku.

W ostatnich dniach żyjemy głównie premierą Cyberpunka 2077 i wszystkim, co się z tym wydarzeniem wiąże, ale dziś ta kwestia musi zejść na dalszy plan, bo mamy coś ważniejszego do zakomunikowania. Jak co roku o tej porze, wystartowaliśmy z Plebiscytem na Grę Roku, pozwalającym uhonorować najlepsze Waszym zdaniem tytuły, które ukazały się na rynku po 1 stycznia. Serwis GRYOnline.pl organizuje to głosowanie już po raz siedemnasty z rzędu, więc jest to inicjatywa mająca bardzo długą historię.

Najważniejsza kwestia związana z Plebiscytem jest taka, że końcowe wyniki w stu procentach odzwierciedlają Wasze typy. Redakcja w żaden sposób nie waży głosów, nie dodaje niczego od siebie i nie wpływa na końcowy rezultat. Co wybierzecie, tak zostanie. Dzięki takiemu podejściu do sprawy wyniki są czasem mocno zaskakujące, bo zdarza się, że wygrywa tytuł, któremu na starcie nikt nie dawał najmniejszych szans. Tak było np. w 2017 roku, kiedy niespodziewanie zwyciężyło Assassin’s Creed: Origins.

  1. Plebiscyt na Grę Roku 2020

W tym kontekście jesteśmy bardzo ciekawi, jak w tegorocznej edycji Plebiscytu poradzi sobie Cyberpunk 2077. Czy zmasowany atak na produkcję „Redów”, nierzadko bardzo zasłużony, pogrąży ten tytuł i pozwoli dojść do głosu grom, które w normalnych warunkach nie miałyby z nią szans? Przekonamy się o tym już w połowie stycznia, bo właśnie wtedy ogłoszone zostaną oficjalne wyniki. Czasu na oddanie głosów macie bardzo dużo, bo aż do 8 stycznia. Przypominamy też, że typowanie można zmieniać w dowolnym momencie przez cały okres trwania Plebiscytu. Nic nie zostaje wyryte w kamieniu od razu i nie istnieje ryzyko popełnienia błędu.

Dokładne informacje o Plebiscycie znajdziecie na dedykowanej mu stronie. Gorąco zachęcamy Was do udziału w tej zabawie. Potrzebne Wam jest jedynie nasze konto, które możecie założyć w tym miejscu.

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Jeśli spodobał Ci się ten tekst i chcesz otrzymywać kolejne felietony przed wszystkimi, zapisz się do naszego newslettera.

Krystian Smoszna

Najlepsze gry strategiczne 2020 - 10 strategii wartych naszego czasu
Najlepsze gry strategiczne 2020 - 10 strategii wartych naszego czasu

W kończącym się powoli roku na rynku pojawiło się sporo bardzo odmiennych gier strategicznych. Każdy znajdzie coś dla siebie. Pytanie tylko, na które tytuły warto zwrócić uwagę?

Najlepsze gry 2019 roku według redakcji GRYOnline.pl
Najlepsze gry 2019 roku według redakcji GRYOnline.pl

Death Stranding, Sekiro, Disco Elysium, Control, Resident Evil 2, Metro Exodus - ten rok obfitował w wiele hitów. Wybraliśmy 15, które najbardziej skradły nasze serca.