Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 29 listopada 2020, 11:30

autor: DM

Strzelam i jeżdżę – wirtualnie i w realu. Później o tym piszę – krytycznie lub z zachwytem.

Najlepsze gry 2020 roku, które skończysz w 10 godzin

Nie lubisz gier, w których wątek fabularny rozciągnięty jest na 50 godzin? Zadania poboczne odwracają uwagę od historii? Przygotowaliśmy więc zestaw tegorocznych produkcji, które można ukończyć w mniej niż 10 godzin.

Niektórzy twórcy gier wydają się nie znać umiaru, jeśli chodzi o długość rozgrywki w tradycyjnym trybie single player. Raz po raz słyszymy o tytułach, w których standardowo potrzeba 40–50 godzin, aby ujrzeć napisy końcowe, i często nie chodzi tu wcale o tzw. „wymaksowanie” gry, a o ukończenie wątku fabularnego. Świetny przykład stanowi Assassin’s Creed: Valhalla, a niedawny tweet jednego z deweloperów pracujących przy Cyberpunku 2077 zapowiada, że będzie to kolejna niezwykle obszerna produkcja.

W zasadzie traktujemy to jako zaletę, zwłaszcza gdy i tak przejście każdej gry rozkładamy na dłuższy czas, dawkując ją sobie w krótkich sesjach. Często jednak autorzy niebezpiecznie balansują pomiędzy zwykłym zmęczeniem gracza a wynudzeniem go. To również jeden z głównych powodów, przez które średnio tylko jedna czwarta rozpoczynających rozgrywkę dociera do jej finału. Niby nie lubimy krótkich gier, zwłaszcza przy ich obecnych cenach, ale często to właśnie te bardziej zwarte fabularnie pozycje są potem miło wspominane i nie stają się częścią naszej „kupki wstydu”. Zebraliśmy więc dla Was czternaście tytułów z 2020 roku, które można ukończyć w mniej niż 10 godzin.

Resident Evil 3

  1. Data premiery: 3 kwietnia 2020
  2. Producent: Capcom
  3. Gatunek: survival horror
  4. Średni czas przejścia wg strony howlongtobeat.com: 5 godzin i 52 minuty

Kolejny remaster słynnej serii horrorów może nie okazał się aż tak rewelacyjny jak wydana parę miesięcy wcześniej „dwójka”, ale to i tak wciąż solidnie odnowiona klasyka z PlayStation, którą warto poznać lub sobie przypomnieć. Twórcy nie ograniczyli się tylko do poprawy jakości grafiki. Szereg ulepszeń pojawił się w mechanikach rozgrywki, dzięki czemu RE3 stał się bardziej „współczesny” i przyjazny w obsłudze, spełniając dzisiejsze standardy.

Co więcej, zmiany objęły także warstwę fabularną. W odnowionej „trójce” odwiedzamy niewystępujące tu wcześniej lokacje, wykonujemy zupełnie nowe misje oraz spotykamy nowych bohaterów. Trzon opowieści pozostał za to bez zmian. Nadal pomagamy dzielnej Jill przejść przez wypełnione zombiakami Raccoon City i mierzymy się z potężnym stworem Nemesisem. Całość wystarcza na jakieś nieco ponad pięć godzin, co powoduje nawet lekki niedosyt, zwłaszcza gdy nie mamy ochoty na dodany tryb multiplayer.

  1. Więcej o grze Resident Evil 3
TWOIM ZDANIEM

Jaką długość gry wolicie?

20-50 godzin
37,2%
50-100 godzin
24,7%
100+ godzin
20%
10-20 godzin
14,9%
5-10 godzin
2,4%
Do 5 godzin
0,7%
Zobacz inne ankiety
Mafia: Edycja Ostateczna

Mafia: Edycja Ostateczna

Call of Duty: Black Ops - Cold War

Call of Duty: Black Ops - Cold War

Crash Bandicoot 4: Najwyższy czas

Crash Bandicoot 4: Najwyższy czas

Resident Evil 3

Resident Evil 3

Ghostrunner

Ghostrunner

The Dark Pictures: Little Hope

The Dark Pictures: Little Hope

Half-Life: Alyx

Half-Life: Alyx

The Almost Gone

The Almost Gone

19 dobrych gier, które ukończysz w jeden wieczór
19 dobrych gier, które ukończysz w jeden wieczór

Ile to już razy narzekaliśmy, że nie mamy tyle wolnego czasu na granie co kiedyś? Na szczęście na rynku jest wiele krótkich perełek, które zdołamy poznać w całości w zaledwie kilka godzin.

Gry 2020 roku - lista najlepszych produkcji bieżącego roku
Gry 2020 roku - lista najlepszych produkcji bieżącego roku

Oto zestawienie najlepszych gier 2020 roku, jakie zdążyły ukazać się do tej pory. Artykuł był na bieżąco aktualizowany w miarę pojawiania się kolejnych tytułów wartych uwagi - teraz zakończyliśmy prace nad nim.

Hejtując krótkie gry sami sobie szkodzimy [OPINIA]
Hejtując krótkie gry sami sobie szkodzimy [OPINIA]

Kupując gry bardzo szanujemy swoje pieniądze i chcemy, żeby każda wydana złotówka przeliczała się na jak najwięcej godzin zabawy. Szkoda, że tym samym nie szanujemy swojego czasu i promujemy rozgrywkę może i dłuższą, ale o wiele gorszą.