Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Filmy i seriale 20 listopada 2020, 09:30

autor: Karol Laska

Najlepsze krótkie seriale na Netflixie i HBO GO

Netflix i HBO GO to kopalnia świetnych miniseriali. Jeśli ktoś szuka okazji do binge-watchingu i nie chce stracić długich tygodni, zanim pozna zakończenie, to mam dla niego listę najlepszych produkcji tego typu.

Godless – 7 odcinków

Co to: ponad siedmiogodzinny, a przy tym ani przez chwilę nienużący western

Showrunner: Scott Frank

W rolach głównych: Jack O’Connell, Jeff Daniels, Merritt Wever

Rok produkcji: 2017

Gdzie obejrzeć: Netflix

Western to ten gatunek filmowy, któremu wręcz nie wypada forsować tempa akcji. Na Dzikim Zachodzie wszystko toczy się leniwie, ciągnąc niczym spaghetti. Pojedyncze wystrzały z rewolwerów zawsze powinny być uzasadnione. Dlatego też nie mam nic przeciwko, by spędzać nawet trzy godziny w towarzystwie dzieł Sergio Leone – w nich bowiem uchwycona jest esencja kowbojskich porachunków. Śladem tego legendarnego reżysera poszedł Netflix, który parę lat temu uznał, że wrzuci na swoją platformę western ponad dwa razy dłuższy od takiego Dobrego, złego i brzydkiego – mowa o Godless. Oczywiście został on podzielony na odcinki i przybrał formułę serialu, ale czy to coś ostatecznie zmienia? Jasne, że nie.

Zostało jeszcze 56% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie
TWOIM ZDANIEM

Wolisz krótkie seriale czy tasiemce?

Krótko i na temat ma być!
61,5%
Wolę wielką i epicką narrację na wiele odcinków.
38,5%
Zobacz inne ankiety
Mroczne horrory i thillery – seriale dla tych, którzy lubią czuć się nieswojo
Mroczne horrory i thillery – seriale dla tych, którzy lubią czuć się nieswojo

Wielu z nas lubi się czasem pobać. Mroczne opowieści pozwalają nam w miarę bezpiecznie skonfrontować się z tą potrzebą – i sporo tego typu seriali można znaleźć na platformach streamingowych. Poznajcie najciekawsze z nich.

Czarnobyl od HBO to serial obowiązkowy dla fanów Stalkera
Czarnobyl od HBO to serial obowiązkowy dla fanów Stalkera

Nie raz w cieniu wielkich premier przemyka mniejsza produkcja, która okazuje się dużo potężniejsza. Tak jest z Czarnobylem, który już w pierwszym odcinku okazuje się przerażać w dużo bardziej uniwersalny sposób niż jakikolwiek horror.