Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 17 października 2020, 11:30

autor: Froozyy

Siedem klonów GTA tak złych, że goni je policja

Wiemy dobrze, jak dobrze sprzedaje się GTA. Nic dziwnego, że wielu chciało stworzyć własny przebój w tym samym stylu. Niestety, wielu poległo próbując.

Gangs of New York

  1. Ostatnia aktualizacja: 15 czerwca 2018 (Android)
  2. Producent: VirtualStudio
  3. Co przeszkodziło w odniesieniu sukcesu: wszystko?

Wcześniej przypomnieliśmy tytuły, o których zapewne już słyszeliście (koniec końców nie są one aż tak nieznane), natomiast teraz przed Wami kilka produkcji mobilnych, próbujących (niestety – dość marnie) kopiować GTA, co w dzisiejszych czasach stanowi nie lada wyzwanie. Wydaje się więc, że takie gry mogą powalczyć o popularność wyłącznie na telefonach czy tabletach.

W jednej z owych pozycji – Gangs of New Yorkwcielamy się w policjanta, którego partner został postrzelony podczas akcji, a naszym zadaniem staje się odnalezienie odpowiedzialnych za to przestępców.

Nie łudźcie się jednak – fabuła szybko okazuje się drętwa, podobnie zresztą jak każdy pozostały element gry. Misje są monotonne (w stylu „pojedź, zabij, ucieknij”), w dostępnych lokacjach nie bardzo jest co robić, a jeżdżenie i strzelanie… No cóż – też do najlepszych nie należy. Całość ratuje fakt, że produkcja ta dostępna jest za darmo, co wystarczyło, żeby w sklepie Google Play znalazło się ponad 100 tysięcy chętnych.

TWOIM ZDANIEM

Która z gier z serii GTA jest najlepsza?

GTA San Andreas
38,2%
GTA V
32,9%
GTA Vice City
16,2%
GTA IV
7,4%
GTA III
1,8%
GTA 2
1,1%
GTA (1997)
0,9%
Episodes from Liberty City
0,4%
Chinatown Wars
0,4%
GTA: Liberty City Stories
0,3%
GTA Vice City Stories
0,3%
Zobacz inne ankiety
Ojciec chrzestny II

Ojciec chrzestny II

Driver 3

Driver 3

APB: Reloaded

APB: Reloaded

Crime Life: Gang Wars

Crime Life: Gang Wars

Gry podobne do GTA – pretendenci do gangsterskiego tronu
Gry podobne do GTA – pretendenci do gangsterskiego tronu

GTA sprawiło, że większość współczesnych gier single player oferuje otwarte światy, ale seria Rockstara może się także pochwalić zasługami w popularyzowaniu tytułów gangsterskich... oraz pozycji łączących te obie charakterystyczne cechy cyklu.

Klony GTA - jak skończyli najwięksi konkurenci serii Rockstara
Klony GTA - jak skończyli najwięksi konkurenci serii Rockstara

Olbrzymia popularność cyklu Grand Theft Auto sprawiła, że nie brak naśladowców, którzy chcieliby powtórzyć sukces finansowy gier studia Rockstar North. Sprawdzamy, jak poradzili sobie na przestrzeni lat najgroźniejsi rywale gangsterskiej serii.