Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Filmy i seriale 10 października 2020, 09:30

autor: Karol Laska

Znany aktor? Chyba znany gracz! Oto celebryci, którzy za dużo grają w gry

Przecież to nie tak, że tylko my – zwykła klasa średnia – pocinamy dniami i nocami w gry wideo. Robią to też ludzie kina, muzycy, sportowcy, krótko mówiąc – celebryci. A kto z nich spędza najwięcej czasu przed komputerem? Cóż, mamy paru kandydatów.

Alex Garland – reżyser Ex Machiny

  1. Zawód: pisarz, reżyser, scenarzysta
  2. Najważniejsze filmy i seriale: Ex Machina, Anihilacja, Devs
  3. Gdzie obejrzeć: Netflix, HBO GO, Chili, iTunes Store, Rakuten, Player, Canal+
  4. Ulubione gry: BioShock, The Last of Us, Dark Souls

Niekoniecznie musicie kojarzyć nazwisko Garland, ale już na pewno znacie któreś z dzieł, przy jakich ten artysta pracował. Jest to bowiem człowiek wielu talentów. Zaczynał od pisania książek (Niebiańska plaża), by potem spróbować swoich sił w tworzeniu scenariuszy growych (Enslaved) oraz filmowych (Dredd). Jego najnowsze produkcje są jednak w stu procentach autorskie, mowa o pełnometrażowych Anihilacji oraz Ex Machinie, a także serialu Devs. Jak sami widzicie, trochę tego jest, a praca w tak wielu sektorach przekłada się też na dość wyrafinowany gust artystyczny Garlanda – również w przypadku gier wideo.

Zostało jeszcze 48% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie
TWOIM ZDANIEM

Podoba Ci się Geralt w wykonaniu Henry'ego Cavilla?

Tak
90,3%
Nie
9,7%
Zobacz inne ankiety
Ci gracze mają miliony na kontach – najlepiej zarabiający fani gier
Ci gracze mają miliony na kontach – najlepiej zarabiający fani gier

Czy można łączyć pasję do gier i sukces w życiu zawodowym? Okazuje się że tak. Wśród ludzi znanych z mediów nie brakuje fanów elektronicznej rozrywki, którzy spędzają dziesiątki godzin przed ekranem. Ba, są i tacy, którzy właśnie dlatego są sławni.

Lewandowski, Mila Kunis i Neymar – sławni ludzie, którzy grają w gry
Lewandowski, Mila Kunis i Neymar – sławni ludzie, którzy grają w gry

Czytacie plotkarskie portale? Ja nie. Ale na potrzeby tego artykułu poczytałem je. Doceńcie poświęcenie, ponieważ z miliarda skandali, zdrad i krzywdzących plotek, którymi karmi się internet, wyłowiłem te gwiazdy, które grają w gry.