Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Filmy i seriale 10 października 2020, 09:30

autor: Karol Laska

Znany aktor? Chyba znany gracz! Oto celebryci, którzy za dużo grają w gry

Przecież to nie tak, że tylko my – zwykła klasa średnia – pocinamy dniami i nocami w gry wideo. Robią to też ludzie kina, muzycy, sportowcy, krótko mówiąc – celebryci. A kto z nich spędza najwięcej czasu przed komputerem? Cóż, mamy paru kandydatów.

Jack Black – gwiazda Tenacious D: Kostki Przeznaczenia

  1. Zawód: aktor
  2. Najważniejsze filmy i seriale: Tenacious D: Kostka Przeznaczenia, King Kong, Szkoła rocka
  3. Gdzie obejrzeć: Netflix, Amazon Prime Video, Chili, iTunes Store, Rakuten, Ipla, Play Now
  4. Ulubione gry: Red Dead Redemption II, Minecraft

Kto nie lubi Jacka Blacka? Gość ma po prostu wrodzony talent do rozśmieszania, co udowodnił w wielu komediach ze swoim udziałem. Aktor postanowił pod koniec 2018 roku trochę poeksperymentować i oprócz regularnej gry w filmach zainicjował swoją działalność internetową, zakładając kanał na YouTubie. I to nie byle jaki, bo uwaga, uwaga – gamingowy.

Choć na początku pomysł ten wydawał się zwykłym żartem, a konkretne materiały z gier po prostu się nie pojawiały, po jakimś czasie artysta wpadł we własną pułapkę i zaczął nagrywać let’s playe – mniej lub bardziej (zwykle bardziej) humorystyczne.

Do historii przeszedł już odcinek, w którym wraz z PewDiePie’em (legendą światowego YouTube’a) pyka kilkadziesiąt minut w Minecrafta. Oczywiście Black zdążył słynnego youtubera zabić i spalić mu do - wewnętrzny troll dał o sobie znać. Teraz jednak na kanale możemy znaleźć o wiele więcej filmików z konkretnych tytułów, Jack szczególnie upodobał sobie Red Dead Redemption II – chyba po prostu dał się ponieść kowbojskim klimatom. Poza tym wycinał w pień zastępy wrogów w Doomie Eternal (i to ze swoimi dziećmi).

Wychodzi mu to dość pokracznie, a brak praktyki widać chociażby w momentach wymagających odrobiny refleksu, jednak zupełnie nie psuje mu to radości z zabawy. Powiem więcej, mało kto daje się tak łatwo wciągać fikcyjnym historiom oraz światom.

BRUTAL LEGEND

Wiecie, co może powstać z wielkiej miłości do heavy metalu, gier wideo oraz groteskowej rozpierduchy? Gra wideo z udziałem Jacka Blacka. Brutal Legend to w niektórych (bardzo hermetycznych) kręgach tytuł kultowy, jak i piękny przykład tego, z jakim luzem i rozmachem można podejść do sandboksa akcji. Nasz kochany aktor użyczył głosu protagoniście na dobre kilkanaście lat przed założeniem swojego kanału gamingowego, ale i tak zrobił to bezbłędnie.

TWOIM ZDANIEM

Podoba Ci się Geralt w wykonaniu Henry'ego Cavilla?

Tak
90,3%
Nie
9,7%
Zobacz inne ankiety
Ci gracze mają miliony na kontach – najlepiej zarabiający fani gier
Ci gracze mają miliony na kontach – najlepiej zarabiający fani gier

Czy można łączyć pasję do gier i sukces w życiu zawodowym? Okazuje się że tak. Wśród ludzi znanych z mediów nie brakuje fanów elektronicznej rozrywki, którzy spędzają dziesiątki godzin przed ekranem. Ba, są i tacy, którzy właśnie dlatego są sławni.

Lewandowski, Mila Kunis i Neymar – sławni ludzie, którzy grają w gry
Lewandowski, Mila Kunis i Neymar – sławni ludzie, którzy grają w gry

Czytacie plotkarskie portale? Ja nie. Ale na potrzeby tego artykułu poczytałem je. Doceńcie poświęcenie, ponieważ z miliarda skandali, zdrad i krzywdzących plotek, którymi karmi się internet, wyłowiłem te gwiazdy, które grają w gry.