Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Technologie 15 września 2020, 11:04

autor: Bartoli

Przesiadka na iOS - jaki iPhone kupić?

Latka lecą, a kolejne generacje smartfonów marki Apple cieszą się niezmiennie wysoką popularnością. Oferta firmy z Cupertino jest w tym momencie bogatsza niż kiedykolwiek wcześniej i dlatego dziś sprawdzamy, którego iPhone’a warto kupić.

iPhone Xs – dojrzewa jak wino

Poczciwy iPhone Xs dla wielu może okazać się lepszym wyborem niż podstawowa „jedenastka”. Źródło: Trusted Reviews - Przesiadka na iOS - który iPhone kupić? - dokument - 2020-09-15
Poczciwy iPhone Xs dla wielu może okazać się lepszym wyborem niż podstawowa „jedenastka”. Źródło: Trusted Reviews

Specyfikacja techniczna:

 1. Ekran: Super Retina HD o przekątnej 5,8 cala / 2436 x 1125 / 458 ppi
 2. Procesor: A12 Bionic
 3. Pamięć: 4 GB
 4. Miejsce na dane: 64–512 GB – w zależności od wersji
 5. Bateria: 2658 mAh
 6. Aparat (tył): 12 Mpx / 12 Mpx
 7. Aparat (przód): 7 Mpx

W roli swoistego jokera postanowiłem dodać do tej listy jeden z modeli, które trafiły na rynek w 2018 roku. Urządzenie ciągle cieszy się niezłą dostępnością, a w ostatnich miesiącach często można było je wyrwać w atrakcyjnych promocjach.

Model Xs to przede wszystkim interesująca alternatywa dla podstawowego iPhone 11. We wnętrzu urządzenia znajduje się słabszy niż w najnowszym flagowcu, ale wciąż piekielnie szybki procesor A12 Bionic i nieco mniej pojemna bateria. Te uchybienia są z kolei wynagradzane przez rewelacyjny wyświetlacz OLED – przynajmniej o klasę lepszy od rozwiązania zastosowanego w „jedenastce”.

Na korzyść starszego modelu przemawia również stosunek cena/możliwości, gdyż ceny Xs w tym momencie zaczynają się od około 3 tysięcy złotych, a w ciągu ostatnich miesięcy łowcy okazji mogli go upolować w cenie grubo poniżej tej kwoty.

ZALETY:

 1. wciąż potężny procesor A12 Bionic,
 2. jakość wykonania,
 3. duże możliwości fotograficzne,
 4. ekran o klasę lepszy od tego z iPhone’a 11,
 5. sensowny stosunek ceny do możliwości.

WADY:

 1. bateria mogłaby być nieco pojemniejsza.
Smartfony z najlepszą baterią 2020 | Top 10
Smartfony z najlepszą baterią 2020 | Top 10

Teoretycznie producenci smartfonów z roku na rok stosują baterie o coraz większej pojemności. Jednak czy surowe liczby przekładają się na faktyczny czas działania? Oto 10 smartfonów, które osiągają najdłuższy czas pracy na jednym ładowaniu baterii.

Najlepsze smartfony 2020 roku | TOP 10
Najlepsze smartfony 2020 roku | TOP 10

Co ciekawego w 2020 roku przygotowały dla nas firmy Huawei, Apple, Samsung czy Xiaomi? Wybór flagowca jeszcze nigdy nie był tak trudny. Dlatego wybraliśmy naszym zdaniem 10 najlepszych modeli, które zadebiutowały w ostatnich miesiącach.

Smartfony z najlepszym aparatem | TOP 10
Smartfony z najlepszym aparatem | TOP 10

Smartfony są dzisiaj sprzętami wielofunkcyjnymi, a jednym z najważniejszych aspektów stała się jakość robionych zdjęć. Oto kilka smartfonów, które dzisiaj oferują najlepsze fotografie.