Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Technologie 15 września 2020, 11:04

autor: Bartoli

Przesiadka na iOS - jaki iPhone kupić?

Latka lecą, a kolejne generacje smartfonów marki Apple cieszą się niezmiennie wysoką popularnością. Oferta firmy z Cupertino jest w tym momencie bogatsza niż kiedykolwiek wcześniej i dlatego dziś sprawdzamy, którego iPhone’a warto kupić.

iPhone 11 – kompromisy, a cena wciąż wysoka

Matowe plecki znane z wersji Pro i Max prezentują się w moim przekonaniu nieco zacniej. - Przesiadka na iOS - który iPhone kupić? - dokument - 2020-09-15
Matowe plecki znane z wersji Pro i Max prezentują się w moim przekonaniu nieco zacniej.

Specyfikacja techniczna:

 1. Ekran: Liquid Retina HD o przekątnej 6,1 cala / 1792 x 828 / 326 ppi
 2. Procesor: A13 Bionic
 3. Pamięć: 4 GB
 4. Miejsce na dane: 64–256 GB – w zależności od wersji
 5. Bateria: 3110 mAh
 6. Aparat (tył): 12 Mpx / 12 Mpx
 7. Aparat (przód): 12 Mpx

Najbiedniejszy model z „jedenastek” łączy najpotężniejszy smartfonowy procesor z nieco ascetycznym na dzisiejsze standardy ekranem, który paruje rozdzielczość mniejszą niż Full HD z dość dużą przekątną wynoszącą 6,1 cala. Na papierze prezentuje się to kiepskawo, choć w praktyce wyświetlacz robi przyzwoite wrażenie.

Warto jednak wziąć pod uwagę, że iPhone 11 kosztuje grubo ponad 3000 złotych, a dla porównania Samsung – któremu daleko do zbierania laurów w kategorii opłacalności – pakuje dziś bardzo dobre ekrany AMOLED do smartfonów za około 1000 złotych. Uszczerbkiem w stosunku do dwóch wyższych modeli jest brak teleobiektywu. Oczywiście warto to odnotować, choć nie wydaje mi się, by w tym momencie iPhone’y były pierwszym wyborem fanów mobilnej fotografii.

Szkoda też, że w najtańszej odmianie apple’owego flagowca zrezygnowano z matowego szkła na pleckach obudowy. W ogólnym rozrachunku podstawowa „jedenastka” pomimo znaczących kompromisów oferuje najlepszy stosunek ceny do możliwości z aktualnej smartfonowej oferty firmy Apple.

ZALETY:

 1. potężny procesor,
 2. jakość wykonania,
 3. duże możliwości fotograficzne.

WADY:

 1. androidowi konkurenci są bardziej innowacyjni,
 2. bateria mogłaby być nieco pojemniejsza,
 3. w tej półce cenowej oczekuję lepszego ekranu,
 4. cena.
Smartfony z najlepszą baterią 2020 | Top 10
Smartfony z najlepszą baterią 2020 | Top 10

Teoretycznie producenci smartfonów z roku na rok stosują baterie o coraz większej pojemności. Jednak czy surowe liczby przekładają się na faktyczny czas działania? Oto 10 smartfonów, które osiągają najdłuższy czas pracy na jednym ładowaniu baterii.

Najlepsze smartfony 2020 roku | TOP 10
Najlepsze smartfony 2020 roku | TOP 10

Co ciekawego w 2020 roku przygotowały dla nas firmy Huawei, Apple, Samsung czy Xiaomi? Wybór flagowca jeszcze nigdy nie był tak trudny. Dlatego wybraliśmy naszym zdaniem 10 najlepszych modeli, które zadebiutowały w ostatnich miesiącach.

Smartfony z najlepszym aparatem | TOP 10
Smartfony z najlepszym aparatem | TOP 10

Smartfony są dzisiaj sprzętami wielofunkcyjnymi, a jednym z najważniejszych aspektów stała się jakość robionych zdjęć. Oto kilka smartfonów, które dzisiaj oferują najlepsze fotografie.