Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika

Technologie

Technologie 15 września 2020, 11:04

autor: Bartoli

Przesiadka na iOS - jaki iPhone kupić?

Latka lecą, a kolejne generacje smartfonów marki Apple cieszą się niezmiennie wysoką popularnością. Oferta firmy z Cupertino jest w tym momencie bogatsza niż kiedykolwiek wcześniej i dlatego dziś sprawdzamy, którego iPhone’a warto kupić.

Jeśli kilka lat temu szukałeś niezawodnego smartfona z długim wsparciem i dopracowanym oprogramowaniem, to wybór był dość oczywisty – iPhone. Teraz sytuacja jest dużo bardziej złożona. System Android wyraźnie dojrzał, urządzenia na nim oparte znacząco skróciły dystans do konkurencji spod znaku nadgryzionego jabłka, a pod wieloma względami nawet ją wyprzedziły. Ten postęp został okupiony błyskawicznym wzrostem cen i dziś flagowe modele Samsunga czy Huawei są pozycjonowane w tym samym przedziale cenowym co wypasione modele z logo Apple.

Jak bardzo sensowne jest wydawanie kilku tysięcy złotych na jakikolwiek telefon? Odpowiedź na to pytanie pozostawiam Wam. O ile w przypadku smartfonów z Androidem mamy kuszącą alternatywę w postaci całej gamy świetnych modeli ze średniej półki, cieszących się znakomitym stosunkiem ceny do jakości, to już w przypadku iPhone’ów sytuacja nie wygląda tak różowo. Jeśli musisz mieć telefon z nadgryzionym jabłuszkiem w logo, to albo kupujesz drogo któryś z aktualnych modeli, albo w ostateczności szukasz starych, refabrykowanych, które pod wieloma względami odstają od dzisiejszych standardów. I te horrendalne ceny akcesoriów…

Design nowych modeli wywołuje kontrowersje, ale muszę przyznać, że wybór opcji kolorystycznych jest bardzo bogaty. - Przesiadka na iOS - który iPhone kupić? - dokument - 2020-09-15
Design nowych modeli wywołuje kontrowersje, ale muszę przyznać, że wybór opcji kolorystycznych jest bardzo bogaty.

Z drugiej strony Apple zapewnia swoim produktom wieloletnie wsparcie, czego dowodem jest przypadek iPhone’a 6s, modelu z 2015 roku, który wkrótce zostanie zaktualizowany do następnej wersji systemu iOS. Właściciele telefonów z systemem sygnowanym zielonym robocikiem mogą na dłuższą metę jedynie pomarzyć o regularnych aktualizacjach. Kolejny argument przemawiający za zakupem telefonu z jabłuszkiem zyskujesz, gdy jesteś już posiadaczem np. MacBooka. Współpraca urządzeń tworzących ekosystem Apple to prawdziwa poezja, z której trudno zrezygnować po zasmakowaniu.

Co więcej, nie ma nawet sensownej alternatywy, bo choć Microsoft stale ulepsza swoją implementację integracji ze smartfonami działającymi na Androidzie, to póki co cierpi ona na problemy wieku dziecięcego. Czy tego typu przesłanki są wystarczającym uzasadnieniem polityki cenowej Apple’a? Każdy użytkownik smartfonów musi samodzielnie rozważyć priorytety i odpowiedzieć sobie na to pytanie. Swoista analiza SWOT platform opartych na iOS i Androidzie to wdzięczny temat na osobny artykuł, a tymczasem przejdźmy do prezentacji pozycji znajdujących się w menu przedsiębiorstwa z Cupertino.

Co z iPhone 12?

Według wszelkich znaków na niebie, ziemi i w internecie, Apple lada moment zaprezentuje lub chociaż zapowie pokaz kolejnej generacji iPhonów. Nowe smartfony spod znaku nadgryzionego jabłka nadal skrywa mgiełka tajemniczości, ciągle nie ma oficjalnego potwierdzenia obecności choćby ekranu z odświeżaniem 120Hz. Mimo wszystko, jeśli nie zależy Ci na kupnie telefonu już teraz, warto wstrzymać się z ostateczną decyzją. Nawet jeśli iPhone 12 nie przypadnie Ci do gustu, istnieje spora szansa na obniżkę cen starszych modeli.

Smartfony z najlepszą baterią 2020 | Top 10
Smartfony z najlepszą baterią 2020 | Top 10

Teoretycznie producenci smartfonów z roku na rok stosują baterie o coraz większej pojemności. Jednak czy surowe liczby przekładają się na faktyczny czas działania? Oto 10 smartfonów, które osiągają najdłuższy czas pracy na jednym ładowaniu baterii.

Najlepsze smartfony 2020 roku | TOP 10
Najlepsze smartfony 2020 roku | TOP 10

Co ciekawego w 2020 roku przygotowały dla nas firmy Huawei, Apple, Samsung czy Xiaomi? Wybór flagowca jeszcze nigdy nie był tak trudny. Dlatego wybraliśmy naszym zdaniem 10 najlepszych modeli, które zadebiutowały w ostatnich miesiącach.

Smartfony z najlepszym aparatem | TOP 10
Smartfony z najlepszym aparatem | TOP 10

Smartfony są dzisiaj sprzętami wielofunkcyjnymi, a jednym z najważniejszych aspektów stała się jakość robionych zdjęć. Oto kilka smartfonów, które dzisiaj oferują najlepsze fotografie.