Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 12 września 2020, 11:30

autor: Karol Laska

Kultowe wulgaryzmy z gier – przekleństwa z gier, o których ciągle pamiętamy

Gry potrafią czasem zapaść w pamięć dzięki jednej linii dialogowej. Szczególnie, jeśli ta niesie ze sobą sporo emocji wyrażonych soczystymi wulgaryzmami. Dziś trochę sobie poprzeklinamy, aby przypomnieć sobie najmocniejsze z nich.

Uncharted 2 – Pocę się jak dziwka w kościele

UNCHARTED 2 W SKRÓCIE

  1. Gatunek: gra akcji
  2. Platformy: PS3, PS4
  3. Data premiery: 13 października 2009

Takie serie jak Gwiezdne wojny czy Indiana Jones stały się najgodniejszymi reprezentantami Kina Nowej Przygody w Ameryce lat 70. i 80. Dynamizm, wysoka stawka, wizualne fajerwerki – filmy te oglądało się z uśmiechem na ustach i nawet dziś, gdy patrzymy na nie przez pryzmat czasu, nie można im niczego zarzucić. Ba, niektórzy zdecydowanie wolą praktyczne efekty specjalne od nieco sztucznego CGI i zielonych ekranów. Wszystkie gry z serii Uncharted są dla elektronicznej rozrywki tym, czym powyższe tytuły dla kinematografii. Oferują pełnoprawną i bezpretensjonalną rozgrywkę, która na dobrych kilka bądź kilkanaście godzin przenosi nas w wir akcji.

Główny bohater cyklu, Nathan Drake, przeżył o wiele za dużo i nawet na palcach dziesięciu rąk nie da się zliczyć sytuacji, w których powinien był wyzionąć ducha. Udaje mu się jednak, z naszą pomocą, wciąż pruć do przodu i eliminować zastępy wrogów. Trochę mniej odporny jest jego mentor, Victor Sullivan, dla przyjaciół Sully. Gość o ciętym humorze i młodzieńczym zapale, choć czasem lubi sobie ponarzekać. I to na tyle mocno, że podczas przemierzania dżungli jest w stanie porównać się do damy lekkich obyczajów przebywającej w kościele. Kto wie, może miał z taką do czynienia.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Grand Theft Auto: San Andreas

Grand Theft Auto: San Andreas

Gothic

Gothic

Devil May Cry 5

Devil May Cry 5

Assassin's Creed II

Assassin's Creed II

NieR: Automata

NieR: Automata

Mass Effect

Mass Effect

Uncharted 2: Pośród Złodziei

Uncharted 2: Pośród Złodziei

50 twarzy Andrzeja Sapkowskiego – najlepsze cytaty mistrza gier wideo
50 twarzy Andrzeja Sapkowskiego – najlepsze cytaty mistrza gier wideo

Andrzej Sapkowski lubi sobie chlapnąć. Przez niewyparzony język ojcu wiedźmina przypina się łatkę zadufanego w sobie, aroganckiego megalomana – ale czy słusznie? Może w istocie jest to niezrozumiany wieszcz? A może oba wnioski są prawdziwe? Albo żaden?

Would you kindly, czyli słynne hasła i cytaty z gier komputerowych
Would you kindly, czyli słynne hasła i cytaty z gier komputerowych

Przed wyruszeniem w drogę musimy zebrać drużynę, na przedwczesną emeryturę może wysłać nas strzała w kolanie, a koniec końców księżniczka i tak będzie w innym zamku – przyglądamy się najsłynniejszym cytatom z gier komputerowych.