Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 12 września 2020, 11:30

autor: Karol Laska

Kultowe wulgaryzmy z gier – przekleństwa z gier, o których ciągle pamiętamy

Gry potrafią czasem zapaść w pamięć dzięki jednej linii dialogowej. Szczególnie, jeśli ta niesie ze sobą sporo emocji wyrażonych soczystymi wulgaryzmami. Dziś trochę sobie poprzeklinamy, aby przypomnieć sobie najmocniejsze z nich.

Wiedźmin II – Słuchaj się, kurwa, we wszystkim Roche’a, bo to patriota, chociaż chuj!

WIEDŹMIN II W SKRÓCIE

  1. Gatunek: RPG akcji
  2. Platforma: PC
  3. Data premiery: 26 października 2007

I tak jak Mass Effect ma swojego Wrexa, tak seria Wiedźmin może pochwalić się Talarem, czyli człowiekiem, który przeklina na śniadanie, obiad i kolację. Zresztą na podwieczorek też. To niepoprawny patriota o sporej inteligencji i wielu kontaktach, dozgonnie oddany Temerii. Swoje umiejętności sprytnie ukrywa w chudym ciałku i za starym monoklem. Możemy delektować się jego ostrym słownictwem zarówno w pierwszej, jak i w trzeciej części gry, ale paradoksalnie najlepszy tekst tego pana pojawił się, naszym zdaniem, w Wiedźminie II – Zabójcach królów. To o tyle dziwne, że postać ta nie wystąpiła w tej produkcji.

O co nam w takim razie chodzi? A o to, że Talar zaznaczył w tej grze swoją obecność listem, którego treść przekazuje Geraltowi posłaniec. I może brak w jego wypowiedzi charakterystycznej dla lewej ręki króla Foltesta ekspresji i bezczelności, ale cytat ów sam w sobie posiada wielką moc. Stawia bowiem na piedestale patriotyzm, wskazując na jego wyższość nad wszelkimi innymi cechami charakteru (szczególnie tymi pejoratywnymi). W taki oto sposób Roche, dowódca temerskich służb specjalnych, zostaje jednocześnie skomplementowany i obrażony przez jedną z najbarwniejszych postaci w grze. Chyba fajnie, nie?

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Grand Theft Auto: San Andreas

Grand Theft Auto: San Andreas

Gothic

Gothic

Devil May Cry 5

Devil May Cry 5

Assassin's Creed II

Assassin's Creed II

NieR: Automata

NieR: Automata

Mass Effect

Mass Effect

Uncharted 2: Pośród Złodziei

Uncharted 2: Pośród Złodziei

50 twarzy Andrzeja Sapkowskiego – najlepsze cytaty mistrza gier wideo
50 twarzy Andrzeja Sapkowskiego – najlepsze cytaty mistrza gier wideo

Andrzej Sapkowski lubi sobie chlapnąć. Przez niewyparzony język ojcu wiedźmina przypina się łatkę zadufanego w sobie, aroganckiego megalomana – ale czy słusznie? Może w istocie jest to niezrozumiany wieszcz? A może oba wnioski są prawdziwe? Albo żaden?

Would you kindly, czyli słynne hasła i cytaty z gier komputerowych
Would you kindly, czyli słynne hasła i cytaty z gier komputerowych

Przed wyruszeniem w drogę musimy zebrać drużynę, na przedwczesną emeryturę może wysłać nas strzała w kolanie, a koniec końców księżniczka i tak będzie w innym zamku – przyglądamy się najsłynniejszym cytatom z gier komputerowych.