Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 12 września 2020, 11:30

autor: Karol Laska

Kultowe wulgaryzmy z gier – przekleństwa z gier, o których ciągle pamiętamy

Gry potrafią czasem zapaść w pamięć dzięki jednej linii dialogowej. Szczególnie, jeśli ta niesie ze sobą sporo emocji wyrażonych soczystymi wulgaryzmami. Dziś trochę sobie poprzeklinamy, aby przypomnieć sobie najmocniejsze z nich.

Wiedźmin – Spokojnie jak na wojnie, tu pierdolnie, tam pierdolnie i znowu jest spokojnie

Zoltanie, jesteś piękny. - Kultowe wulgaryzmy z gier – przekleństwa z gier, o których ciągle pamiętamy - dokument - 2020-09-12
Zoltanie, jesteś piękny.

WIEDŹMIN W SKRÓCIE

  1. Gatunek: RPG akcji
  2. Platforma: PC
  3. Data premiery: 26 października 2007

Cała trylogia „Wieśka” to istna kopalnia cytatów. Nie tylko tych wulgarnych. Zapewne nie każdy zgodzi się z tą opinią, ale pod względem wyrafinowania scenariuszowego i wyczucia dialogów zdecydowanie przoduje pierwsza część Wiedźmina. Być może najmniej atrakcyjna za to od strony rozgrywki. Jej koślawy system walki śni się prawdopodobnie niektórym fanom po nocach, ale grze nie sposób odmówić pewnej dozy literackości. Andrzej Sapkowski z pewnością byłby dumny, gdyby tylko czasem odpalał komputer.

Szczególnie ciekawie zarysowaną relacją w tytule z 2007 roku jest przyjaźń Geralta z Zoltanem. Bo trzeba przyznać, że nasz drogi łowca potworów to w tej grze prawdziwy myśliciel i filozof, któremu rzeczywiście nie podoba się ciągłe zabijanie prymitywnych nekkerów, gdy po świecie krążą prawdziwe monstra w ludzkiej skórze. Jego druh krasnolud wdaje się więc z nim w egzystencjalne dyskusje i dzieli spostrzeżeniami równie inteligentnymi, ale i o wiele bardziej bezpośrednimi. Nie tylko potrafi dojść do wniosku, że postęp jest jak stado świń, ale i udaje mu się jednym zdaniem skwitować naturę wojny – pierdolnie tu i tam, no i do domu.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Grand Theft Auto: San Andreas

Grand Theft Auto: San Andreas

Gothic

Gothic

Devil May Cry 5

Devil May Cry 5

Assassin's Creed II

Assassin's Creed II

NieR: Automata

NieR: Automata

Mass Effect

Mass Effect

Uncharted 2: Pośród Złodziei

Uncharted 2: Pośród Złodziei

50 twarzy Andrzeja Sapkowskiego – najlepsze cytaty mistrza gier wideo
50 twarzy Andrzeja Sapkowskiego – najlepsze cytaty mistrza gier wideo

Andrzej Sapkowski lubi sobie chlapnąć. Przez niewyparzony język ojcu wiedźmina przypina się łatkę zadufanego w sobie, aroganckiego megalomana – ale czy słusznie? Może w istocie jest to niezrozumiany wieszcz? A może oba wnioski są prawdziwe? Albo żaden?

Would you kindly, czyli słynne hasła i cytaty z gier komputerowych
Would you kindly, czyli słynne hasła i cytaty z gier komputerowych

Przed wyruszeniem w drogę musimy zebrać drużynę, na przedwczesną emeryturę może wysłać nas strzała w kolanie, a koniec końców księżniczka i tak będzie w innym zamku – przyglądamy się najsłynniejszym cytatom z gier komputerowych.