Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 12 września 2020, 11:30

autor: Karol Laska

Kultowe wulgaryzmy z gier – przekleństwa z gier, o których ciągle pamiętamy

Gry potrafią czasem zapaść w pamięć dzięki jednej linii dialogowej. Szczególnie, jeśli ta niesie ze sobą sporo emocji wyrażonych soczystymi wulgaryzmami. Dziś trochę sobie poprzeklinamy, aby przypomnieć sobie najmocniejsze z nich.

Mass Effect – co druga odzywka Wrexa

Nikomu tak dobrze nie pasują polskie wulgaryzmy jak kroganom. - Kultowe wulgaryzmy z gier – przekleństwa z gier, o których ciągle pamiętamy - dokument - 2020-09-12
Nikomu tak dobrze nie pasują polskie wulgaryzmy jak kroganom.

MASS EFFECT W SKRÓCIE

  1. Gatunek: RPG akcji
  2. Platformy: PC, PS3, X360
  3. Data premiery: 20 listopada 2007

Medium filmowe ma Star Treka i Gwiezdne wojny, a gracze mają Mass Effecta – wspaniałą epopeję science fiction, która pomimo rozdmuchanej fabuły i masy akcji potrafi na chwilę zwolnić i skupić się na poznawaniu charakterów postaci oraz budowaniu szczerych relacji. Bo komandor Shepard, jeśli tylko chce, potrafi nawiązywać przyjaźnie, a nawet i romanse. Wystarczy wspomnieć Garrusa, kumpla na dobre i na złe, czy Jack – buntowniczą biotyczkę, na której zaufanie trzeba sobie mocno zapracować.

Jedną z barwniejszych postaci jest natomiast Urdnot Wrex – reprezentant krogan, czyli masywnych wojowników, wyglądających trochę jak humanoidalne triceratopsy. Gość niesamowicie bezpośredni i pewny swego, który w polskiej wersji językowej zyskał kluczową cechę osobowości, czyli niepohamowaną wulgarność na poziomie sfrustrowanego życiem Adasia Miauczyńskiego. Co ciekawe, Wrex nie przeklinał za wiele po angielsku, ale wydawca, chcąc spopularyzować ten tytułu w naszym kraju, postawił na odważne decyzje dubbingowe. Wystarczy obejrzeć na YT pierwszy lepszy filmik z udziałem kroganina, aby zapoznać się z niezwykle bogatym wachlarzem wyrażeń co najmniej nieprzyzwoitych.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Grand Theft Auto: San Andreas

Grand Theft Auto: San Andreas

Gothic

Gothic

Devil May Cry 5

Devil May Cry 5

Assassin's Creed II

Assassin's Creed II

NieR: Automata

NieR: Automata

Mass Effect

Mass Effect

Uncharted 2: Pośród Złodziei

Uncharted 2: Pośród Złodziei

50 twarzy Andrzeja Sapkowskiego – najlepsze cytaty mistrza gier wideo
50 twarzy Andrzeja Sapkowskiego – najlepsze cytaty mistrza gier wideo

Andrzej Sapkowski lubi sobie chlapnąć. Przez niewyparzony język ojcu wiedźmina przypina się łatkę zadufanego w sobie, aroganckiego megalomana – ale czy słusznie? Może w istocie jest to niezrozumiany wieszcz? A może oba wnioski są prawdziwe? Albo żaden?

Would you kindly, czyli słynne hasła i cytaty z gier komputerowych
Would you kindly, czyli słynne hasła i cytaty z gier komputerowych

Przed wyruszeniem w drogę musimy zebrać drużynę, na przedwczesną emeryturę może wysłać nas strzała w kolanie, a koniec końców księżniczka i tak będzie w innym zamku – przyglądamy się najsłynniejszym cytatom z gier komputerowych.