Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 12 września 2020, 11:30

autor: Karol Laska

Kultowe wulgaryzmy z gier – przekleństwa z gier, o których ciągle pamiętamy

Gry potrafią czasem zapaść w pamięć dzięki jednej linii dialogowej. Szczególnie, jeśli ta niesie ze sobą sporo emocji wyrażonych soczystymi wulgaryzmami. Dziś trochę sobie poprzeklinamy, aby przypomnieć sobie najmocniejsze z nich.

Devil May Cry 5 – Fuck you!

DEVIL MAY CRY 5 W SKRÓCIE

  1. Gatunek: gra akcji
  2. Platformy: PC, PS4, XOne
  3. Data premiery: 8 marca 2019

Pora na najnowszą grę z całego zestawienia, choć to kolejna część naprawdę wiekowej serii (niemal dwie dekady na karku). DMC5 jest jednym z najlepszych slasherów kilku ostatnich lat, ale i godnym sequelem, doskonale bawiącym się sprawdzoną formułą. Po raz kolejny Capcom przygotował kolorową, surrealistyczną ciachankę, nacechowaną typowym dla japońskich animacji manieryzmem. Przy tym ciągłym mordobiciu trzymają nas przede wszystkim dające się lubić postacie – w tym oczywiście legendarny już Dante.

Niezależnie jednak od tego, jak wielkim badassem jest protagonista i ilu wulgaryzmów nie usłyszeliśmy z jego ust we wszystkich częściach gry – i tak nie udało mu się przebić soczystego „fuck you” w wykonaniu jego bratanka Nero. Tego chłopaka poznaliśmy w Devil May Cry 4 – często potrafił irytować niedojrzałym zachowaniem. Co tu dużo mówić, „piątka” sprawnie rozwinęła jego postać, a oślizgła gąsienica przepoczwarzyła się w przepięknego motyla, potrafiącego odpalić moc specjalną w bardzo niecodzienny sposób. Można jej bowiem użyć, decydując się na wspomniany okrzyk poparty sugestywnym środkowym palcem. Emocje Nero dały o sobie znać akurat w trakcie pojedynku z własnym ojcem, Vergilem. Skomplikowane te rodzinne porachunki.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Grand Theft Auto: San Andreas

Grand Theft Auto: San Andreas

Gothic

Gothic

Devil May Cry 5

Devil May Cry 5

Assassin's Creed II

Assassin's Creed II

NieR: Automata

NieR: Automata

Mass Effect

Mass Effect

Uncharted 2: Pośród Złodziei

Uncharted 2: Pośród Złodziei

50 twarzy Andrzeja Sapkowskiego – najlepsze cytaty mistrza gier wideo
50 twarzy Andrzeja Sapkowskiego – najlepsze cytaty mistrza gier wideo

Andrzej Sapkowski lubi sobie chlapnąć. Przez niewyparzony język ojcu wiedźmina przypina się łatkę zadufanego w sobie, aroganckiego megalomana – ale czy słusznie? Może w istocie jest to niezrozumiany wieszcz? A może oba wnioski są prawdziwe? Albo żaden?

Would you kindly, czyli słynne hasła i cytaty z gier komputerowych
Would you kindly, czyli słynne hasła i cytaty z gier komputerowych

Przed wyruszeniem w drogę musimy zebrać drużynę, na przedwczesną emeryturę może wysłać nas strzała w kolanie, a koniec końców księżniczka i tak będzie w innym zamku – przyglądamy się najsłynniejszym cytatom z gier komputerowych.