Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 29 sierpnia 2020, 11:15

Polskie perełki z Gamescomu 2020

W Polsce powstaje znacznie więcej ciekawych tytułów niż tylko Cyberpunk 2077 czy Dying Light 2. Doskonale widać to po prezentach na tegorocznym Gamescomie.

Tegoroczne targi gamescom są wyjątkowe. Pandemia koronawirusa mocno uderzyła w tego typu imprezy – organizatorzy wielu z nich postanowili je odwołać. Inni, jak właśnie ludzie odpowiedzialni za gamescom, zdecydowali się na adaptację do nowych warunków i zorganizowanie wydarzeń w sieci. W efekcie możemy wziąć udział w jednych z najważniejszych światowych targów gier wideo, nie ruszając się z własnego domu. Impreza rozpoczęła się 27 sierpnia i potrwa do 30 sierpnia włącznie.

Podobnie jak w zeszłym roku na gamescomie swoją obecność zaznaczyła polska branża, z każdym rokiem rosnąca w siłę i oferująca znacznie więcej niż tylko najbardziej nagłośnione medialnie dzieła pokroju Wiedźmina 3 czy Dying Lighta. Wśród zaprezentowanych przez rodzime studia tytułów znajdziemy surrealistyczne przygodówki, nietypowe symulatory, klimatyczne pozycje cyberpunkowe czy przyprawiające o szybsze bicie serca gry akcji. Oto najciekawsze z „mniejszych” polskich produkcji pokazanych na gamescomie 2020.

Odwiedź Polskę na gamescomie!

W czasie trwania gamescomu funkcjonowała elektroniczna budka polskich wystawców, gdzie każdy zainteresowany mógł zapoznać się bliżej z wymienionymi poniżej tytułami.

Metamorphosis

  1. Data premiery: 12 sierpnia 2020
  2. Platformy: PC, PS4, XOne, Switch
  3. Autorzy: Ovid Works (Interkosmos)

Mocno inspirowane twórczością Franza Kafki Metamorphosis zabiera nas do dziwnego i surrealistycznego świata. Przyjaciel głównego bohatera został aresztowany i tylko my możemy go uratować. Jest tylko jeden szkopuł – w niewyjaśnionych okolicznościach zmieniliśmy się w niewielkiego robaka. Mimo tego nietypowego utrudnienia, nie poddajemy się i wyruszamy w podróż po świecie, który z owadziego punktu widzenia zyskuje zupełnie inny wymiar.

Metamorphosis to przygodówka, w której oprócz podziwiania uniwersum gry z pierwszoosobowej perspektywy insekta przychodzi nam rozwiązywać różnorodne zagadki środowiskowe oraz spotykać ekscentryczne postacie niezależne. Tytułowa metamorfoza pod pewnymi względami ułatwia również głównej postaci życie – umożliwia wspinanie się po pionowych powierzchniach czy docieranie do ciasnych zakamarków.

  1. Więcej o grze Metamorphosis

Metamorphosis na Steamie

Więcej materiałów o grze, w tym obrazki i trailery, znajdziecie na Steamie.

Michał Grygorcewicz

Michał Grygorcewicz

Z wykształcenia inżynier informatyk, ale zawsze bardziej go ciągnęło do pisania niż programowania i to z tym pierwszym postanowił związać swoją przyszłość. Tworzy artykuły o grach od ponad dwudziestu lat. Zaczynał od amatorskich serwisów internetowych, które sam sobie kodował w HTML-u, potem trafił do nieco większych portali i ostatecznie skończył na GRYOnline.pl – najpierw jako współpracownik, a od 2021 roku jako pracownik działu Paid Products. W grach przede wszystkim szuka opowieści, emocji i immersji, jakich nie jest w stanie dać inne medium – stąd wśród jego ulubionych tytułów dominują produkcje stawiające na narrację. Uważa, że NieR: Automata to najlepsza gra, jaka kiedykolwiek powstała.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Czy chętniej kupujesz grę, jeśli to polska gra?

Tak, lubię wspierać naszych
44,5%
Nie, to nie ma dla mnie znaczenia
55,5%
Zobacz inne ankiety
The Riftbreaker

The Riftbreaker

Gamedec

Gamedec

Last Oasis

Last Oasis

Occupy Mars: The Game

Occupy Mars: The Game

Na skrzydłach

Na skrzydłach

Metamorphosis

Metamorphosis

Giants Uprising

Giants Uprising

The Last Show of Mr. Chardish

The Last Show of Mr. Chardish

Nadchodzą ciekawe gry na PC. Oto niektóre z nich
Nadchodzą ciekawe gry na PC. Oto niektóre z nich

Jakie gry na pecety czekające na swoją premierę warto mieć na oku? Odpowiedzi na to pytanie pomógł udzielić nam gamescom 2021, dzięki czemu ułożyliśmy dla Was następującą listę pełną najróżniejszych tytułów.

Czarne konie jesieni 2020 – gry, na które nie czekacie, a powinniście
Czarne konie jesieni 2020 – gry, na które nie czekacie, a powinniście

Czekacie na Cyberpunka i Valhallę? A jesteście pewni, że nie przegapiliście mniejszych zapowiedzi? Oto kilka tytułów, które mogliście przegapić, a na które zdecydowanie warto czekać.

Czarne konie 2020 – gry, na które nie czekacie, a powinniście
Czarne konie 2020 – gry, na które nie czekacie, a powinniście

W czasach gier usług i milionowych budżetów na szczęście wciąż liczy się dobry pomysł i ciekawe wykonanie, by zauroczyć graczy. Oto produkcje, o których mało się mówi, ale mogą sporo namieszać w 2020 roku.