Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 31 sierpnia 2020, 09:13

autor: Patryk „PefriX” Manelski

MMOholik zagubiony w świecie fantasy. Nie pogardzi dobrą książką lub serialem.

Najgłupsze rzeczy, które zrobili streamerzy na wizji

Czego nie robi się dla sławy? W zasadzie streamerzy udowadniają, że nie ma żadnych ograniczeń i jeśli tylko jest zainteresowanie, to można zrobić wszystko. Nawet, jeśli regulamin platformy wyraźnie tego zabrania.

Żyjemy w szalonych czasach i nie mam tutaj na myśli samego roku 2020. Zobaczcie sami, drugi kraniec świata jest w zasięgu naszej ręki przez Google Maps, podróże czy rozmowy międzynarodowe nie są już niczym ekskluzywnym, a niemal całą wiedzę możemy zmieścić w smartfonie. Wystarczy dostęp do internetu i wyszukiwarka Google. Jak zatem niektórzy wykorzystują te możliwości?

Aby robić głupie rzeczy na wizji. I spokojnie, nie zamierzam tutaj nikogo nadmiernie moralizować, czy potępiać (znajdą się jednak wyjątki!). W sporej ilości przypadków, dziwne rzeczy podczas streamów robione są pod publikę, aby zabawić widzów oraz zyskać większą popularność. Jest popyt, jest i podaż - najwidoczniej komuś się takie rzeczy podobają. Zamiast zatem je krytykować, przytoczymy najgłupsze naszym zdaniem przypadki, które mogą zaskoczyć również Was.

PATOSTREAM FREE

W poniższym materiale nie uświadczycie przypadków z kategorii patostreamów. Nie znajdziecie również osób, które „przypadkiem” rozebrały się podczas transmisji lub pobudzały własne narządy płciowe. Kiedyś może takie zachowania były zaskakujące, dzisiaj jednak są pewnym „standardem”, czy to nam się podoba, czy też nie. Poza tym nie planujemy promować takich przypadków, więc zwyczajnie je przemilczymy.

Zdajemy sobie również sprawę, że internet jest długi i szeroki, a do tego teraz każdy może streamować. Z tego powodu wybraliśmy najgłupsze rzeczy o których było głośno w sieci. Jeśli znacie jeszcze gorsze przypadki, niż wybrane przez nas to… gratulujemy? Niekoniecznie zapraszamy do dzielenia się nimi w komentarzach, ale jeśli koniecznie musicie to dziękujemy – dzięki Wam nasza baza głupoty zostanie zaktualizowana.

Nie bawcie się ogniem – ona podpaliła siebie, on podpalił mieszkanie

Zaczynamy od najgorętszego przypadku. Japoński streamer „Daasuke” przypadkiem wzniecił ogień w swoim mieszkaniu. Na wizji bawił się nową zapalniczką i chciał pokazać widzom sztuczkę, kiedy grał w Minecrafta. Niestety, zabawa wymknęła się spod kontroli – „Daasuke” odłożył płonącą zapałkę do worka z papierami, który zajął się ogniem. Gdy zauważył niebezpieczeństwo, przestawił go dalej, efektywnie wzniecając większy pożar. Ostatecznie nie udało się go ugasić i ofiarą streamera padło całe mieszkanie, które stanęło w ogniu w ciągu kilku minut.

Wideo z tej sytuacji to doskonały przykład tego, czego NIE należy robić w razie pożaru. Wbrew wszystkiemu może posłużyć za dokument edukacyjny – „Daasuke” popełnił chyba wszystkie możliwe błędy przy gaszeniu ognia. Nie dotarłem do potwierdzonych informacji, czy w wyniku jego działań ucierpiały również inne osoby. Niektóre zgłoszenia sugerują, że streamer spalił nie tylko swoje mieszkanie, a do tego w wyniku zaczadzenia zmarła 70-letnia babcia.

Potraktujcie to jako przestrogę, aby nie bawić się ogniem, o czym osobiście przekonała się też „AnaPlaying”. Podczas streamowania League of Legends bawiła się zapalniczką. Zbliżyła jednak zbyt blisko przedmiot do swojej głowy, w efekcie czego jej włosy stanęły w płomieniach. Nie zauważyła tego przez kilka sekund, ale na szczęście, gdy już zauważyła niebezpieczeństwo, udało jej się ugasić pożar na własnej głowie. Wygląda na to, że nie stała jej się większa krzywda, a całą sytuację skwitowała śmiechem.

TWOIM ZDANIEM

Oglądasz streamy?

Czasem oglądam
35,7%
Zdarzyło mi się raz, może parę razy
28,5%
Nigdy nie oglądałem
20,2%
Tak, codziennie
15,5%
Zobacz inne ankiety
OBS i programy do streamingu - jak zacząć podbój Twitcha?
OBS i programy do streamingu - jak zacząć podbój Twitcha?

Kariera streamera kusi możliwością grania i zarabiania na tym pieniędzy, nawet jeśli jest to zajęcie zarezerwowane tylko dla nielicznych. Jak zacząć podbój Twitcha i co powinien wiedzieć początkujący streamer, aby stać się drugim Izakiem lub Ninją?

Poznaj 10 najpopularniejszych streamerów, a zrozumiesz, czemu oglądamy streamy
Poznaj 10 najpopularniejszych streamerów, a zrozumiesz, czemu oglądamy streamy

Skąd się wzięła ogromna popularność streamerów i streamowania? Staramy się dać odpowiedź prezentując przy okazji sylwetki najpopularniejszych streamerów.

Ci gracze mają miliony na kontach – najlepiej zarabiający fani gier
Ci gracze mają miliony na kontach – najlepiej zarabiający fani gier

Czy można łączyć pasję do gier i sukces w życiu zawodowym? Okazuje się że tak. Wśród ludzi znanych z mediów nie brakuje fanów elektronicznej rozrywki, którzy spędzają dziesiątki godzin przed ekranem. Ba, są i tacy, którzy właśnie dlatego są sławni.