Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika

Technologie

Technologie 27 lipca 2020, 15:11

autor: Osti

Czy mi pójdzie? Death Stranding vs tani komputer

Death Stranding już na PS4 wyglądało świetnie, wyciskając z konsoli Sony siódme poty. Dzięki większej mocy obliczeniowej nowoczesnych komputerów, na wydajnym PC jest lepiej i płynniej. A co ze starszymi maszynami?

Symulator kuriera spod znaku Hideo Kojimy ma za sobą długi marsz z PS4 na PC. Co zyskali właściciele komputerów? W zależności od konfiguracji, posiadacze w miarę nowoczesnych maszyn mogą oczekiwać od tego portu szeregu ulepszeń, w tym obsługi ultra szerokich monitorów oraz uruchamiania gry w prawdziwym 4K i przy 60 FPS. A jeśli skusiłeś się na kartę graficzną z rodziny GeForce RTX, możesz sporo zyskać dzięki skorzystaniu z technologii DLSS 2.0 (na ten temat więcej dowiesz się z naszego artykułu).

Niestety 240 FPS udało nam się wyciągnąć z poleasingowych kompów tylko w menu - ale w samej grze radzą sobie całkiem nieźle. - Czy mi pójdzie - Death Stranding - dokument - 2020-07-27
Niestety 240 FPS udało nam się wyciągnąć z poleasingowych kompów tylko w menu - ale w samej grze radzą sobie całkiem nieźle.

Łatwo jest testować produkcję Kojimy pod kątem wydajności przy użyciu najnowszych modeli AMD Radeon i Nvidia GeForce. A co z tymi z nas, których karty graficzne nie są dopakowane rdzeniami Tensor, potrafiącymi podkręcić obraz i ilość FPS? Czy posiadacze leciwego GeForce GTX 1050 Ti będą mogli cieszyć z Death Stranding tak jak konsolowcy?

Death Stranding - minimalne wymagania sprzętowe

 1. Procesor: Intel Core i5-3470 3.2 GHz / AMD Ryzen 1200 3.1 GHz
 2. Pamięć RAM: 8 GB
 3. Karta grafiki: GeForce GTX 1050 3 GB / AMD Radeon RX 560 4 GB
 4. Dysk: 80 GB
 5. System operacyjny: Windows 10

Death Stranding - rekomendowane wymagania sprzętowe

 1. Procesor: Intel Core i7-3770 3.4 GHz / AMD Ryzen 1600 3.2 GHz
 2. Pamięć RAM: 8 GB
 3. Karta grafiki: GeForce GTX 1060 6 GB / AMD Radeon RX 590 8 GB
 4. Dysk: 80 GB
 5. System operacyjny: Windows 10

Nie ma co ukrywać - posiadacze nawet starych komputerów znajdują się obecnie w bardzo dobrej pozycji. Ponieważ wszystkie gry multiplatformowe muszą działać także na słabiutkim PS4 czy Xboksie One, nawet stare karty graficzne i procesory dają radę w najnowszych tytułach. W serii artykułów „Czy mi pójdzie” sprawdzamy, na jaką wydajność mogą liczyć właściciele nienowych już pecetów.

Kupowanie nowego komputera niespecjalnie ma dzisiaj sens. - Czy mi pójdzie - Death Stranding - dokument - 2020-07-27
Kupowanie nowego komputera niespecjalnie ma dzisiaj sens.

Masz stary komputer? Sprawdź czy Ci pójdzie:

 1. Apex: Legends
 2. Call of Duty: Modern Warfare
 3. CS:GO
 4. Doom Eternal
 5. Fortnite
 6. Resident Evil 3
 7. Valorant
Czy mi pójdzie? Valorant vs tani laptop
Czy mi pójdzie? Valorant vs tani laptop

Twórcy gry Valorant w zapowiedziach gry kładli duży nacisk na szeroko rozumianą dostępność tego tytułu. Chodziło im m.in. o niskie wymagania sprzętowe. Postanowiliśmy sprawdzić, czy Valorant pójdzie na naprawdę bardzo słabych komputerach.

Czy mi pójdzie - darmowe strzelanki vs komputer poleasingowy
Czy mi pójdzie - darmowe strzelanki vs komputer poleasingowy

Do grania w większość popularnych darmowych strzelanek i battle royale nie potrzeba specjalnie mocnego, gamingowego PC. Sprawdzamy, jak w Apex Legends, CS:GO, Fortnite i CoD: Warzone dają radę komputery poleasingowe.

Czy mi pójdzie? Resident Evil 3 vs tani komputer
Czy mi pójdzie? Resident Evil 3 vs tani komputer

Minimalne i rekomendowane wymagania sprzętowe gry Resident Evil 3 Remaster mogą sugerować, że do płynnej rozgrywki nie potrzebować będziemy bardzo mocnego komputera. Czy tak jest naprawdę? Sprawdzamy, jak radzi sobie na tanim PC.