Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 25 lipca 2020, 11:31

autor: DM

Strzelam i jeżdżę – wirtualnie i w realu. Później o tym piszę – krytycznie lub z zachwytem.

Idą wielkie hity – premiery gier drugiej połowy 2020 roku

Świat gier zaczyna budzić się z pandemicznego snu. Liczba premier jaka zaleje nas już od końcówki wakacji jest naprawdę imponująca. Oto najciekawsze z nich.

Star Wars: Squadrons

  1. Data premiery: 2 października 2020
  2. Gatunek: symulator kosmiczny
  3. Platformy: PC Windows, PlayStation 4, Xbox One

Czym jest Star Wars: Squadrons?

Star Wars: Squadrons to powrót do wielkich hitów z lat 90., od których zaczęła się seria niezwykle udanych gier osadzonych w uniwersum Gwiezdnych wojen. Kultowe X-Wing oraz X-Wing vs. TIE Fighter pozwalały wtedy zasiąść w kabinach kosmicznych myśliwców (oraz bombowców) i to samo otrzymamy w SW: Squadrons. Zamiast Mocy, blastera i miecza świetlnego znajdziemy tu torpedy protonowe i działka laserowe. Zamknięci w kokpitach zmierzmy się z innymi pilotami w szybkich pojedynkach lub w wielkich bitwach kosmicznych, gdzie towarzyszyć nam będą również floty statków kierowanych przez SI.

Star Wars: Squadrons skupi się na grze sieciowej, ale dostępna będzie też kampania fabularna dla pojedynczego gracza, którą poznamy zarówno jako pilot Rebelii, jak i Imperium. Powrócą kultowe statki (mowa o takich modelach jak X-Wing, Y-Wing, TIE Fighter czy TIE Interceptor), które tym razem będzie można w dużym stopniu personalizować. Gra zapewni też wsparcie dla sprzętu VR oraz crossplay z innymi platformami.

Czy to jeszcze strzelanka, czy już symulator?

Wszystko wskazuje na to, że coś pomiędzy, z małym naciskiem na symulację. Dobrą wiadomością jest to, że na pewno nie dostaniemy wyciętego modułu walk w kosmosie z drugiej części Star Wars: Battlefront. Squadrons zostało przygotowane zupełnie od podstaw, właśnie pod kątem bitew w kosmicznych myśliwcach. Tak jak w starszych tytułach serii X-Wing kluczowe będzie tu zarządzanie mocą tarcz i ciągły transfer ochrony na tył lub front statku. Przed walką dobierzemy uzbrojenie oferujące różnorodną skuteczność, np. duże zniszczenia kosztem powolnego namierzania. Szykuje się więc sporo taktycznych decyzji w trakcie dynamicznych starć i gra, która zapewni całkiem spore wyzwanie.

Zostało jeszcze 50% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie
TWOIM ZDANIEM

Premiery gier 2020 - zagłosuj na swoją grę drugiej połowy roku

Cyberpunk 2077
41,7%
Mafia: Edycja Ostateczna
20,3%
Assassin’s Creed: Valhalla
11,3%
Crusader Kings III
5,4%
Watch Dogs: Legion
3,2%
Biomutant
3,1%
The Medium
2,9%
Microsoft Flight Simulator
2,6%
Star Wars: Squadrons
1,7%
Avengers
1,7%
Iron Harvest
1,7%
Spider-Man: Miles Morales
1,6%
Crash Bandicoot 4: It’s About Time
1,4%
Halo Infinite
1,3%
Zobacz inne ankiety
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

Iron Harvest

Iron Harvest

Mafia: Edycja Ostateczna

Mafia: Edycja Ostateczna

Crusader Kings III

Crusader Kings III

Halo Infinite

Halo Infinite

Star Wars: Squadrons

Star Wars: Squadrons

The Medium

The Medium

Gry 2020 roku – lista najlepszych produkcji bieżącego roku
Gry 2020 roku – lista najlepszych produkcji bieżącego roku

Oto zestawienie najlepszych gier 2020 roku, jakie zdążyły ukazać się do tej pory. Artykuł będzie na bieżąco aktualizowany w miarę pojawiania się kolejnych tytułów wartych uwagi.

Gry 2020 roku, na które najbardziej czekamy – wybór redakcji
Gry 2020 roku, na które najbardziej czekamy – wybór redakcji

2020 rok zapowiada się lepiej od obecnego. W najbliższych miesiącach czekają nas premiery takich hitów jak Cyberpunk 2077, Final Fantasy VII Remake czy The Last of Us 2.