Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 25 lipca 2020, 11:31

autor: DM

Strzelam i jeżdżę – wirtualnie i w realu. Później o tym piszę – krytycznie lub z zachwytem.

Idą wielkie hity – premiery gier drugiej połowy 2020 roku

Świat gier zaczyna budzić się z pandemicznego snu. Liczba premier jaka zaleje nas już od końcówki wakacji jest naprawdę imponująca. Oto najciekawsze z nich.

The Medium

  1. Data premiery: „święta 2020”
  2. Gatunek: survival horror
  3. Platformy: PC Windows, Xbox Series X

Czym jest The Medium?

The Medium to horror psychologiczny polskiego studia Bloober Team, które wcześniej wydało chociażby The Layers of Fear czy Blair Witch. Nadchodząca gra ma być jego najambitniejszym i najdroższym projektem, na miarę hitów AAA. W The Medium wcielimy się w kobietę o paranormalnych zdolnościach. Wraz z nią odwiedzimy opuszczony hotel, gdzie będą czekać na nas zagadki, tajemnice i budzący strach przeciwnicy. Autorzy opatentowali wyjątkową mechanikę rozgrywki, która pozwoli eksplorować dwa wymiary (rzeczywisty i duchowy) jednocześnie, a nasze działania w obydwu miejscach będą mieć bezpośredni wpływ na siebie.

Nostalgiczne dzieło sztuki

Gdy patrzy się na udostępnione materiały, polska gra robi wrażenie w praktycznie każdym aspekcie. Niesamowite sceny zainspirowane są obrazami Zdzisława Beksińskiego. Przejmującą ścieżkę dźwiękową przygotowali Arkadiusz Reikowski oraz Akira Yamaoka – autor muzyki do słynnej serii Silent Hill. Na deser są jeszcze dość swojskie widoki z polskim wystrojem wnętrz, lokacjami czy samochodami wprost z okresu PRL-u. Trzymamy kciuki!

  1. Więcej o grze The Medium

DLACZEGO CZEKAM?

Medium wygląda jak Silent Hill, brzmi jak Silent Hill (o to akurat dba sam Akira Yamaoka), tworzone jest przez zespół od lat konsekwentnie uczący się, jak najlepiej straszyć graczy – i odnoszący na tym polu pewne sukcesy – a do tego jego akcja toczy się w Polsce. Jako wielki fan pierwszych odsłon „Cichego Wzgórza”, wyposzczony zarżnięciem tej serii i wieloletnim brakiem jakiegokolwiek godnego jej następcy (może i dostaliśmy ostatnio sporo fajnych horrorów, ale nie oszukujmy się, nie potrafiły one masakrować psychiki tak jak dzieła Team Silent), naprawdę nie potrafię patrzeć na projekt Bloobera inaczej niż z nieskrywanym entuzjazmem. Proszę, niech to się uda!

Michał „Czarny Wilk” Grygorcewicz

DLACZEGO CZEKAM?

Jestem w tym samym obozie co Wilk. Tęskno mi do Silent Hill. Jako wielki fan dzieł Bloober Teamu ostrożnie i optymistycznie oczekuję tej ich największej gry. Do tej pory gameplay grał u nich drugie skrzypce, na celowniku zawsze była przede wszystkim atmosfera i opowieść. Medium swoimi dwoma zwiastunami stara się udowodnić, że produkcja ta nie tylko będzie piękna i niesłychanie klimatyczna, ale i właściwa rozgrywka będzie czymś dużo więcej niż łażeniem tu i tam. Motyw dwóch światów, między którymi da się momentalnie przełączać (oby!), jawi się jako mała rewolucja. No, przynajmniej dla tych, którzy zapomnieli Soul Reavera. Obok Cyberpunka to moja najbardziej wyczekiwana gra nadchodzących miesięcy. I obie są „made in Poland”. To bardzo miła perspektywa.

Filip „fsm” Grabski

TWOIM ZDANIEM

Premiery gier 2020 - zagłosuj na swoją grę drugiej połowy roku

Cyberpunk 2077
41,7%
Mafia: Edycja Ostateczna
20,3%
Assassin’s Creed: Valhalla
11,4%
Crusader Kings III
5,4%
Watch Dogs: Legion
3,2%
Biomutant
3,1%
The Medium
2,9%
Microsoft Flight Simulator
2,6%
Star Wars: Squadrons
1,7%
Avengers
1,7%
Iron Harvest
1,7%
Spider-Man: Miles Morales
1,6%
Crash Bandicoot 4: It’s About Time
1,4%
Halo Infinite
1,3%
Zobacz inne ankiety
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

Iron Harvest

Iron Harvest

Mafia: Edycja Ostateczna

Mafia: Edycja Ostateczna

Crusader Kings III

Crusader Kings III

Halo Infinite

Halo Infinite

Star Wars: Squadrons

Star Wars: Squadrons

The Medium

The Medium

Gry 2020 roku – lista najlepszych produkcji bieżącego roku
Gry 2020 roku – lista najlepszych produkcji bieżącego roku

Oto zestawienie najlepszych gier 2020 roku, jakie zdążyły ukazać się do tej pory. Artykuł będzie na bieżąco aktualizowany w miarę pojawiania się kolejnych tytułów wartych uwagi.

Gry 2020 roku, na które najbardziej czekamy – wybór redakcji
Gry 2020 roku, na które najbardziej czekamy – wybór redakcji

2020 rok zapowiada się lepiej od obecnego. W najbliższych miesiącach czekają nas premiery takich hitów jak Cyberpunk 2077, Final Fantasy VII Remake czy The Last of Us 2.