Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Filmy i seriale 18 lipca 2020, 09:30

autor: Aquma

Seriale oparte na faktach, które znajdziesz na Netflixie i HBO GO

Na Netflixa czy HBO GO, nie brakuje seriali, których fabuły zostały zaczerpnięte wprost z życia. Czasem opowiadają o przestępcach, innym razem o sportowcach lub postaciach historycznych. Oto kilka najciekawszych propozycji.

Formula 1: Drive to Survive

  1. Co to: serial dokumentalny o wyścigach Formuły 1
  2. Twórcy: Formuła 1, Netflix
  3. Rok produkcji: 2019
  4. Platforma: Netflix

Formula 1: Drive to Survive (Formuła 1: Jazda o życie) to drugi serial dokumentalny w naszym zestawieniu – i także w tym przypadku chodzi o produkcję poświęconą sportowcom. Zamiast boiska i piłki mamy tu jednak ryczące silniki i ogromne prędkości – jest to bowiem tytuł dotyczący popularnego i prestiżowego cyklu wyścigowego Formuła 1 (dzieło powstało zresztą we współpracy z organizacją zarządzającą tą dyscypliną).

Fabuła skupia się na dwóch sezonach – latach 2018 i 2019 – przedstawiając kulisy wyścigów i emocje, które towarzyszą kierowcom oraz członkom zespołów (np. mechanikom czy inżynierom). W pierwszym sezonie dostęp do filmowców był bardziej ograniczony – niektóre firmy, takie jak Ferrari czy Mercedes, nie zgodziły się na udział w przedsięwzięciu, ale zmieniły zdanie przy okazji prac nad kolejną odsłoną dokumentu. Druga seria porusza też kwestię tragicznej śmierci kierowcy Formuły 2 Anthoine’a Huberta, który zginął w wypadku na torze.

Produkcja ta oferuje rzadką szansę zajrzenia za kulisy bardzo znanej i lubianej dyscypliny sportowej (popularnej także w naszym kraju, głównie za sprawą Roberta Kubicy, którego również można zobaczyć w tymże dziele), w której na wyniki sportowców przekłada się praca całego zespołu.

TWOIM ZDANIEM

W serialach kibicujesz policjantom czy złodziejom?

69,2%
Złodziejom!
30,8%
Policjantom!
Zobacz inne ankiety