Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Filmy i seriale 27 czerwca 2020, 09:30

autor: N.S.

Najważniejsze filmy, których nie było

Zastanawialiście się kiedyś nad tym, ile świetnych pomysłów na film trafiło do kosza? Poznajcie jedne z najsłynniejszych projektów, które mimo ogromnego potencjału na zmianę kina nigdy nie zostały zrealizowane.

Justice League: Mortal

  1. Co to miało być? Adaptacja komiksów DC, pierwszy w historii wysokobudżetowy film o drużynie superbohaterów
  2. Kto to kręcił? George Miller
  3. Kiedy miało się ukazać: Najprawdopodobniej w 2009 roku

Do listy znanych reżyserów, którzy próbowali stworzyć adaptację popularnych komiksów, trzeba dodać jeszcze George Millera, czyli twórcę Mad Maxa. W 2007 roku przedstawił on Warner Bros. gotowy scenariusz na podstawie skryptu Kierana i Michele Mulroney (autorzy scenariusza np. Sherlocka Holmesa: Gry Cieni z 2011 roku), który został przyjęty z dużym entuzjazmem. Film miał nosić tytuł Justice League: Mortal i opowiadać o perypetiach drużyny najsłynniejszych superbohaterów z uniwersum DC. Byłaby to pierwsza realizacja w tym stylu i wiele osób dawniej zaangażowanych w tamten projekt jest zdania, że byłaby o wiele lepsza np. od Avengerów z 2012 roku czy Ligi Sprawiedliwości z 2017. Film Zacka Snydera jest uznawany raczej za średnio udany, dlatego fani DC z pewnością chętnie zobaczyliby inną wizję.

Scenariusz przykuwał uwagę, ponieważ miał być bardziej brutalny i po prostu ciekawszy. Miller podobno postarał się o to, by każdy z bohaterów został stosownie zaprezentowany oraz wyeksponowany. Wielu z nich miało przecież po raz pierwszy pojawić się na srebrnym ekranie. Reżyser miał się skupić nie tylko na ich pochodzeniu czy posiadanych mocach, ale raczej na synergii postaci. Sporo mówi się o tym, że wiele z planowanych fabularnych rozwiązań było naprawdę nieoczywistych i odważnych. W Sieci można znaleźć opisy kilku z nich.

Wszystko tak naprawdę było już dopięte na ostatni guzik, a zdjęcia miały zacząć się w ciągu kilku dni. Obsada już dawno została wybrana, np. Armie Hammer miał zagrać Batmana, D.J. Cotrona – Supermana, Megan Gale – Wonder Woman, Santiago Cabrera – Aquamana, a Adam Brody – Flasha. Przygotowano także stroje, scenografie oraz sesje koncepcyjne (kilka zdjęć krąży w Internecie).

Co się stało? Produkcję filmu przerwały piętrzące się problemy. Zaliczyć do nich można kłopoty z wysokim podatkiem za wykonanie zdjęć na terenie Australii, ówczesny strajk scenarzystów oraz premierę Mrocznego Rycerza Christophera Nolana. Warner Bros. zniechęcone już dotychczasowymi kłopotami doszło do wniosku, że nie ma sensu forsować kolejnej wersji Batmana, bo ta zaprezentowana przez Nolana okazała się niezwykle udana. Czy postąpili słusznie? Niestety, tego już nigdy się nie dowiemy.

Młody australijski reżyser Ryan Unicomb pracuje nad dokumentem, który ma przedstawiać historię związaną z niezrealizowanym filmem Millera. W projekt zaangażowało się kilku członków oryginalnej ekipy filmowej, dlatego wiele osób z zaciekawieniem czeka na premierę. Miller's Justice League Mortal miał ukazać się w 2018 roku, ale jego realizacja została zawieszona. W marcu 2020 roku reżyser zapowiedział jednak, że prace nad filmem zostały wznowione. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że przynajmniej ten projekt w końcu dojdzie do skutku.

TWOIM ZDANIEM

Czy Lucas nakręciłby lepszą trzecią Trylogię niż ludzie Disneya?

Całkiem możliwe, że tak, przynajmniej miał wizję.
76,8%
Ej, filmy Disneya nie były takie złe.
14,3%
Nie wiem. To, że zapoznał się z krytyką prequeli nie oznacza, że umiałby ją zastosować.
8,8%
Zobacz inne ankiety
Męskie kino z Netflixa. 9 mocnych filmów, które warto znać
Męskie kino z Netflixa. 9 mocnych filmów, które warto znać

Mimo słusznych, zachodzących w kinie zmian, mocne, męskie filmy nigdzie sobie nie poszły. Dlatego prezentujemy dziś dziewięć obrazów, które warto zobaczyć na Netflixie.

Seriale kryminalne, które obejrzysz w 2020 roku na Netflixie
Seriale kryminalne, które obejrzysz w 2020 roku na Netflixie

Zbrodnia, kara, pościg. Seriale kryminalne rozwinęły w ostatnich latach skrzydła. Tak się składa, że w 2020 roku Netflix dysponuje sporą gamą opowieści o przestępcach i detektywa. Prezentujemy te najlepsze.