Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 22 czerwca 2020, 14:45

autor: Radosław Wasik

Miłośnik gier wszelakich. Często ich nie kończy, bo ciągle instaluje modyfikacje.

10 gier, które modami zmienisz w Gwiezdne wojny

Z jakiegoś powodu kiedy tylko pojawia się możliwość tworzenia modów do jakiejś gry, zaraz ktoś wpada na pomysł, żeby wrzucić do niej Jedi, X-Wingi i szturmowców. Mamy dla Was listę najlepszych gier, które możecie zmienić modami w Star Wars.

Nie ma co ukrywać, że fani elektronicznej rozrywki i jednocześnie miłośnicy Star Wars są bardzo rozpieszczaną grupą. Wśród gier opartych na realiach Gwiezdnych wojen występują przedstawiciele wszystkich popularnych gatunków. Strategiczne umysły odnajdą się w Star Wars: Empire at War, dynamiczna rozgrywka czeka w Star Wars: Battlefront 2, a interesującą historię zapewnia Star Wars Jedi: Upadły zakon. To tylko trzy szybkie przykłady, bo przecież lista tytułów osadzonych w tym uniwersum jest o wiele dłuższa – uwierzcie, fani Władcy Pierścieni patrzą na nią z zazdrością.

Jeśli jednak warte uwagi produkcje zostały już przez Was wypróbowane, pora na spotkanie z fanowskimi dziełami. Gwiezdne wojny trafiły do świata gier w postaci setek modów. Modyfikacje zmieniające Stellaris wydają się dość oczywiste i w pełni uzasadnione, ale moderzy zabrali się też za tytuły z pozoru niepasujące do uwielbianej space opery. W ten sposób Skyrim doczekał się swojej Gwiazdy Śmierci, Minecraft dostał pełen zestaw mieczy świetlnych i statków kosmicznych, a Mount & Blade może pochwalić się jedną z największych i najlepszych totalnych konwersji uniwersum Star Wars. Oto 10 gier, które przy pomocy modów zmienicie w Gwiezdne wojny.

FTL: Faster Than Light

FTL: Faster Than Light, podobnie jak Stellaris, wręcz idealnie nadaje się do wylądowania na kosmicznej stacji Star Wars. Tym razem nie przyjdzie nam zarządzać całym imperium, a pojedynczym okrętem. Oczywiście nie oznacza to wcale mniejszych emocji. Przeciwnie – jako kapitan musimy skutecznie dowodzić załogą i dbać o każdy element naszego pojazdu. A że odwiedzane planety często zamieszkane są przez niegościnnych tubylców, statek kosmiczny musi być na bieżąco naprawiany.

SYMULATOR STEROWANIA X-WINGIEM

A wrażenie bezpośredniego siedzenia za sterami X-Winga zapewnia symulator DCS World w ramach X-Wing Star Wars Mod.

Do dyspozycji otrzymujemy jeden, ale w pełni zaspokajający nasze potrzeby projekt. Mod FTL Star Wars sprawia, że klasyczne jednostki kosmiczne z FTL: Faster Than Light zostają zastąpione przez statki znane z Gwiezdnych wojen. Tym samym oglądamy tu takie pojazdy jak X-Wing czy Tie Fighter. Podstawowe założenia rozgrywki nie zostały w żaden sposób zmienione, więc jest to świetna okazja do ponownego spotkania z tą produkcją w nieco innej odsłonie.

  1. Więcej o grze FTL: Faster Than Light
TWOIM ZDANIEM

Czy korzystasz z modów do gier?

Tak, szczególnie kiedy odmieniają oblicze danej gry.
42,3%
Nie moduje swoich gier.
28,3%
Tak, o ile proces instalacji nie jest zbyt skomplikowany.
17,5%
Rzadko, miewam z nimi często problemy.
12%
Zobacz inne ankiety
Minecraft

Minecraft

Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V

The Elder Scrolls V: Skyrim

The Elder Scrolls V: Skyrim

Call of Duty 4: Modern Warfare

Call of Duty 4: Modern Warfare

Mount & Blade

Mount & Blade

Prison Architect

Prison Architect

Battlefield 2142

Battlefield 2142

Doom II

Doom II

Jak Jedi wykończyli świetne Star Wars Galaxies
Jak Jedi wykończyli świetne Star Wars Galaxies

Star Wars Galaxies to MMORPG, które mogło zrewolucjonizować gatunek i miało szansę rywalizować z World of Warcraft, a skończyło jako tytuł zapomniany. Wszystko z powodu pośpiechu, złych decyzji, niezrozumienia potrzeb graczy oraz... rycerzy Jedi.

Czekając na Mass Effect 5 - najlepsze mody do space opery BioWare
Czekając na Mass Effect 5 - najlepsze mody do space opery BioWare

Na kolejną część serii Mass Effect jeszcze poczekamy. Jeśli w międzyczasie chcecie odpalić którąś ze starszych odsłon, warto zwrócić uwagę na mody, które potrafią odmienić te gry nie do poznania.

Gra o tron – najlepsze gry i mody osadzone w Westeros
Gra o tron – najlepsze gry i mody osadzone w Westeros

Gra o tron to jeden z najpopularniejszych seriali, oparty na cyklu powieści autorstwa George’a R. R. Martina. Co ciekawe, uniwersum to nie doczekało się jeszcze swojej wielkiej gry, co nie znaczy, że wirtualnego Westeros nie da się już teraz odwiedzić.