Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Filmy i seriale 21 czerwca 2020, 09:30

autor: Draug

Gracz, fantasta, bibliotekarz. Entuzjasta dobrych opowieści, intensywnych strzelanin i samochodówek.

10 rzeczy, które polski Wiedźmin robił lepiej od serialu Netflixa

Na przestrzeni dwóch dekad powstały dwie serialowe adaptacje książek Andrzeja Sapkowskiego – i obie są słabe. Co zdumiewające, Netflixowi udało się stworzyć Wiedźmina jeszcze (znacznie) gorszego niż Polakom pod komendą Marka Brodzkiego.

Jaskier

Aby odróżnić jedno wcielenie Jaskra od drugiego, pozwólcie, że postać z polskiego serialu będę nazywał Jaskrem, a tę z produkcji Netflixa – Osłem. Jeśli ktokolwiek zastanawia się dlaczego, niechaj za wyjaśnienie posłuży obrazek:

Dostrzegacie paralelę? (Źródło: Reddit, u/Al-Andalusia) - 10 rzeczy, które polski Wiedźmin robił lepiej od serialu Netflixa - dokument - 2020-06-18
Dostrzegacie paralelę? (Źródło: Reddit, u/Al-Andalusia)

Dobrze, przyznaję, Joey Batey wygląda lepiej w tej roli niż Zbigniew Zamachowski. Ale na tym jego przewagi się kończą. Polskiego Jaskra można nazwać postacią z grubsza wielowymiarową – płynnie przechodzi od sprośności i niemądrych żarcików do inteligentnych (w miarę) dysput z Geraltem tudzież innych scen, w których pokazuje wrażliwą duszę (już pal licho, na co patrzył, kiedy mówił: „Smoku, jesteś piękny”). I nietrudno dopatrzeć się w nim barda „słynnego od Buiny po Jarugę”, gdy zaczyna plumkać na lutni. Oraz śpiewać. Zwłaszcza śpiewać.

Zostało jeszcze 41% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie

TWOIM ZDANIEM

Podobał Ci się Wiedźmin Marka Brodzkiego z 2001 roku?

76,4%
Tak
23,6%
Nie
Zobacz inne ankiety
8 rzeczy, które uchroniły Wiedźmina od katastrofy
8 rzeczy, które uchroniły Wiedźmina od katastrofy

Wiedźmin Netflixa to jeden z głośniejszych seriali ostatnich miesięcy. Tyle że zdecydowanie nie wszystko zagrało w nim tak, jak trzeba. Kilka błędów więcej i zamiast o sukcesie moglibyśmy teraz mówić o katastrofie.

Nie znasz się na serialach? Tych 8 porad sprawi, że wyjdziesz na znawcę!
Nie znasz się na serialach? Tych 8 porad sprawi, że wyjdziesz na znawcę!

Każdy z nas ma przyjaciół, którzy znają się na wszystkim i są w stanie rzucić kilka komentarzy na temat dowolnego serialu. W sumie niewiele widzieli, ale też nie muszą, bo przecież prawdziwi znawcy oceniają pięć sezonów po sekundzie trailera!

10 scen z Wiedźmina, o których chcielibyśmy zapomnieć
10 scen z Wiedźmina, o których chcielibyśmy zapomnieć

Wiedźmin Netflixa przyjemnym serialem jest. Ciężko to zakwestionować. Nawet w tak smakowitym daniu może się jednak trafić kilka niestrawnych kęsów. Nie na tyle dużo, by zepsuć całość, ale wystarczająco, by zapaść w pamięć.