Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Filmy i seriale 21 czerwca 2020, 09:30

autor: Draug

Gracz, fantasta, bibliotekarz. Entuzjasta dobrych opowieści, intensywnych strzelanin i samochodówek.

10 rzeczy, które polski Wiedźmin robił lepiej od serialu Netflixa

Na przestrzeni dwóch dekad powstały dwie serialowe adaptacje książek Andrzeja Sapkowskiego – i obie są słabe. Co zdumiewające, Netflixowi udało się stworzyć Wiedźmina jeszcze (znacznie) gorszego niż Polakom pod komendą Marka Brodzkiego.

Smok

Tak, tak, śmiejcie się. Oczywiście, że smok Netflixa wyglądał lepiej niż ten opracowany przez „speców” od komputerowej animacji z Gdańska. Tylko że nasz gad przynajmniej wykonywał jakieś ruchy i nawet potykał się „konfesjonalnie” ze wspomnianym już obłędnym rycerzem Eyckiem z Denesle. A Amerykanie, jako się rzekło, bezmyślnie ukatrupili Eycka w połowie odcinka i Villentretenmerthowi pozostało – jak to rzekł Zdzieblarz – „siedzieć na rzyci jedynie”. No dobra, raz zionął ogniem. Ale co z tego?

I to wszystko?

Władcza, charyzmatyczna, majestatyczna – zupełnie inna Calanthe niż ta, którą pokazał Netflix. - 10 rzeczy, które polski Wiedźmin robił lepiej od serialu Netflixa - dokument - 2020-06-18
Władcza, charyzmatyczna, majestatyczna – zupełnie inna Calanthe niż ta, którą pokazał Netflix.

Gdzieżby. Mógłbym jeszcze godzinami rozprawiać o tym, co polski Wiedźmin zrobił lepiej niż nowy serial. Na przykład o królowej Calanthe, z której Netflix zrobił wojowniczą herod-babę, niefrasobliwie wtaczającą się w zakrwawionej zbroi w sam środek zaręczynowej uczty własnej córki, ponoć bardzo istotnej dla przyszłości państwa – podczas gdy najgorszym, do czego dało się przyczepić w kreacji Ewy Wiśniewskiej, był chyba niedostatecznie szeroki wachlarz wieloznacznych uśmiechów aktorki.

Zostało jeszcze 53% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie

Krzysztof Draug Mysiak

TWOIM ZDANIEM

Podobał Ci się Wiedźmin Marka Brodzkiego z 2001 roku?

76,4%
Tak
23,6%
Nie
Zobacz inne ankiety
8 rzeczy, które uchroniły Wiedźmina od katastrofy
8 rzeczy, które uchroniły Wiedźmina od katastrofy

Wiedźmin Netflixa to jeden z głośniejszych seriali ostatnich miesięcy. Tyle że zdecydowanie nie wszystko zagrało w nim tak, jak trzeba. Kilka błędów więcej i zamiast o sukcesie moglibyśmy teraz mówić o katastrofie.

Nie znasz się na serialach? Tych 8 porad sprawi, że wyjdziesz na znawcę!
Nie znasz się na serialach? Tych 8 porad sprawi, że wyjdziesz na znawcę!

Każdy z nas ma przyjaciół, którzy znają się na wszystkim i są w stanie rzucić kilka komentarzy na temat dowolnego serialu. W sumie niewiele widzieli, ale też nie muszą, bo przecież prawdziwi znawcy oceniają pięć sezonów po sekundzie trailera!

10 scen z Wiedźmina, o których chcielibyśmy zapomnieć
10 scen z Wiedźmina, o których chcielibyśmy zapomnieć

Wiedźmin Netflixa przyjemnym serialem jest. Ciężko to zakwestionować. Nawet w tak smakowitym daniu może się jednak trafić kilka niestrawnych kęsów. Nie na tyle dużo, by zepsuć całość, ale wystarczająco, by zapaść w pamięć.