Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Filmy i seriale 20 czerwca 2020, 09:30

autor: Marek Jura

Niedawno wieczny student, teraz jeszcze wieczniejszy fan RPG. Próbuje być Kingiem, ale nie potrafi.

10 serialowych postaci, które naprawdę wkurzyły widzów

Serialowi złoczyńcy i antybohaterowie to w rękach twórców idealne narzędzie do antagonizowania widzów. Czasem jednak nawet bohaterowie robią coś, co rozgrzewa fanów do czerwoności.

Bryce Walker – 13 powodów

  1. Skąd znamy tę postać: 13 powodów
  2. Czy wcześniej była lubiana: nie
  3. W którym momencie przekroczyła ostateczną granicę (sezon/epizod): s01e09
  4. Czy udało się jej zrehabilitować: w niewielkim stopniu tak

Bryce Walker to największy czarny charakter pierwszego sezonu 13 powodów. Większość postaci tej teen dramy może pochwalić się naprawdę niebanalnym rysem psychologicznym – niemal każdy z bohaterów, mimo że ma swoje słabości, potrafi też wykazać się choćby minimalną empatią. Z Walkerem jest inaczej. On po prostu koncentruje się na zaspokajaniu własnych żądz. Trudno mu współczuć, trudno znaleźć dla niego jakiekolwiek usprawiedliwienie. Bryce to klasyczny złoczyńca. Większość widzów nie lubi go od samego początku. Granice przekracza jednak dopiero w scenie gwałtu.

Chcąc zarówno zaspokoić swoje pożądanie, jak i upokorzyć przyjaciela, Walker na oczach Justina gwałci jego dziewczynę, Jessicę. Pijana nastolatka nie jest w stanie się obronić. Nie reaguje również Justin ani Hannah, ukryta w szafie. Po samobójstwie głównej bohaterki i długim procesie zmagania się z traumą Jessica decyduje się powiedzieć o gwałcie policji. Niestety, ostatecznie Bryce zostaje uniewinniony.

Zostało jeszcze 42% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie
Najlepsze seriale fantasy – wybór redakcji
Najlepsze seriale fantasy – wybór redakcji

Zespół GRYOnline.pl zagłosował na najlepsze seriale fantasy w historii telewizji. Które tytuły pochłonęły nas bez reszty? Co trafiło do zestawienia oprócz Wiedźmina i Gry o tron (oraz na jakich miejscach)? Sprawdźcie sami!

10 świetnych seriali kryminalnych na długie wieczory
10 świetnych seriali kryminalnych na długie wieczory

Zbrodnia ma różne oblicza. Kryminalne seriale prześcigają się w pokazywaniu ich w coraz bardziej wyrazisty i odważny sposób i jest ich tak wiele, że czasem ciężko się zdecydować, po co sięgnąć.