Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Filmy i seriale 20 czerwca 2020, 09:30

autor: Marek Jura

Niedawno wieczny student, teraz jeszcze wieczniejszy fan RPG. Próbuje być Kingiem, ale nie potrafi.

10 serialowych postaci, które naprawdę wkurzyły widzów

Serialowi złoczyńcy i antybohaterowie to w rękach twórców idealne narzędzie do antagonizowania widzów. Czasem jednak nawet bohaterowie robią coś, co rozgrzewa fanów do czerwoności.

Claire Underwood – House of Cards

  1. Skąd znamy tę postać: House of Cards
  2. Czy wcześniej była lubiana: tak
  3. W którym momencie przekroczyła ostateczną granicę (sezon/odcinek): s05e12
  4. Czy udało się jej zrehabilitować: nie

W House of Cards nikt nie jest wolny grzechu. Przez większość serialu Claire wygląda jednak na ciut mniej bezwzględną postać od Franka. Owszem, dla kariery jest w stanie poświęcić niemal wszystko, ale zabójstwo wydaje się być granicą, której nie przekroczy. Zwłaszcza gdy chodzi o osobę, do której żywi szczere uczucia.

Frank i Claire byli szczególnym małżeństwem. Łączyło ich dużo więcej niż namiętność, której w późniejszym czasie zresztą zabrakło. Underwood nie miał nic przeciwko romansom swojej żony, sam też kilka razy pozwalał sobie na skoki w bok. Wszystko było w porządku, dopóki sprawy nie wymknęły się spod kontroli. Na początku Frank więc zachęcał Claire do kontynuowania romansu z Yatesem.

Ona sama zdawała się być naprawdę zakochana. Yates fascynował ją nie tylko jako kochanek, ale też jako artysta. W chwili słabości zdradziła mu jednak zbyt wiele. Wiedząc, że to może zagrozić jej interesom, zdecydowała się na pozbycie się Yatesa. Otruła go więc i zatarła ślady. W tym momencie w opinii wielu widzów stała się równie bezwzględna jak Frank. Sympatia, jaką ją darzyli, ustąpiła miejsca nienawiści.

W ostatnim sezonie była zaś obwiniania, niesłusznie zresztą, o rzekomy spadek jakości serialu. Część fanów nie potrafiła jej wybaczyć, że nie jest Frankiem, usuniętym z produkcji ze względu na falę oskarżeń wobec Kevina Spaceya. A szkoda, bo choć równie okrutna, była postacią jeszcze bardziej złożoną niż jej mąż.

Zostało jeszcze 49% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie

Marek Jura

Najlepsze seriale fantasy – wybór redakcji
Najlepsze seriale fantasy – wybór redakcji

Zespół GRYOnline.pl zagłosował na najlepsze seriale fantasy w historii telewizji. Które tytuły pochłonęły nas bez reszty? Co trafiło do zestawienia oprócz Wiedźmina i Gry o tron (oraz na jakich miejscach)? Sprawdźcie sami!

10 świetnych seriali kryminalnych na długie wieczory
10 świetnych seriali kryminalnych na długie wieczory

Zbrodnia ma różne oblicza. Kryminalne seriale prześcigają się w pokazywaniu ich w coraz bardziej wyrazisty i odważny sposób i jest ich tak wiele, że czasem ciężko się zdecydować, po co sięgnąć.