Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Kompendia 26 maja 2020, 16:30

autor: Vergil

Wszystko o Assassin’s Creed Valhalla - data premiery, cena, wymagania sprzętowe

Niniejszy artykuł stanowi kompendium wiedzy na temat gry AC Valhalla studia Ubisoft, przeznaczonej na PC, PS4 i XO, ale też na PS5 i XSX. Tekst będzie uzupełniany o najważniejsze informacje i materiały.

AC Valhalla - gameplay

Mapa i lokacje

Malownicze krajobrazy to mocna strona gry Assassin’s Creed: Valhalla. - Wszystko o Assassin’s Creed Valhalla - data premiery, cena, wymagania sprzętowe - dokument - 2020-07-24
Malownicze krajobrazy to mocna strona gry Assassin’s Creed: Valhalla.

AC: Valhalla oddaje nam do dyspozycji otwarty świat, na który składa się Norwegia (opuszczamy ją w pierwszej fazie rozgrywki, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by w dowolnym momencie do niej wrócić i sprawdzić, jak się tam sprawy mają), Anglia oraz pewne dodatkowe terytoria. W tej drugiej znajdziemy zarówno duże miasta, czyli Londyn, Winchester i Jórvík (York), jak i szereg mniejszych osad oraz liczne charakterystyczne miejsca i budowle, na czele z Wałem Hadriana oraz Stonehenge.

Świat gry jest na tyle rozległy, że duże odległości po raz kolejny przychodzi nam pokonywać konno lub na pokładzie własnego drakkara. Warto odnotować, że tym razem zabrakło morskich bitew znanych choćby z Odysei. Statek, który mieści dziewięcioosobową załogę (wraz z Eivorem; każdy jej członek posiada unikalne imię oraz osobowość) służy nam bowiem wyłącznie za środek transportu. Co ciekawe, można go do siebie przywołać w każdym momencie, pod warunkiem, że znajdujemy się blisko wody.

Wracając jeszcze na chwilę do kwestii rozmiarów świata gry, warto zauważyć, że niedługo po zapowiedzi Assassin's Creed: Valhalla Malek Teffaha, czyli jeden z pracowników Ubisoftu, przyznał, iż nie jest to największa odsłona cyklu. Jakiś czas później światło dzienne ujrzał kwietniowy wywiad z Julienem Lafarriere, czyli głównym producentem omawianego projektu w Ubisoft Montreal, który z kolei stwierdził, że opisywany tytuł jest nieco większy niż Assassin's Creed: Odyssey. Choć mogłoby się wydawać, że obaj panowie wyraźnie sobie przeczą, istnieje możliwość, że Teffaha nie miał na myśli kwestii rozmiarów mapy (która może okazać się większa niż antyczna Grecja w Odysei), a jedynie sztuczne wypełnienie jej zawartością (co było jednym z zarzutów stawianych Odysei przez wielu graczy).

Walka i skradanie

Ciekawość i cele misji to dobre powody, by eksplorować oddane nam do dyspozycji olbrzymie połacie terenu. Równie ważna jest jednak konieczność zdobywania surowców i poszerzania swojej strefy wpływów, z czym wiążą się działania wojenne. Te ostatnie obejmują zarówno szturmy, czyli potężne bitwy na czele z atakami na duże fortyfikacje, jak i najazdy – mniejsze potyczki, na które udajemy się na pokładzie swojego statku w towarzystwie innych wikingów. Werbowani przez nas wojownicy, którzy towarzyszą nam w trakcie krwawych (pod)bojów, mogą być udostępniani innym graczom w charakterze najemników, zapewniając nam udział w ich łupach.

Zostało jeszcze 64% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie
TWOIM ZDANIEM

Grasz jeszcze w Assassin's Creed Odyssey?

Tak
49,4%
Jeszcze nie zacząłem/am
37,1%
Nie, już skończyłem/am
13,6%
Zobacz inne ankiety
Assassin's Creed: Valhalla

Assassin's Creed: Valhalla