Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Filmy i seriale 16 maja 2020, 09:30

autor: Karol Laska

Najlepsze seriale o superbohaterach - ranking redakcji

Superbohaterowie w ciągu ostatniej dekady zdominowali świat. Telewizja zapoczątkowała trend ekranizowania komiksów o herosach ratujących ludzkość. I choć lista seriali jest dość długa, skompletowaliśmy zestawienie 10 najlepszych tytułów.

2. Daredevil

  1. Co to: Marvel bez hamulców
  2. Gdzie obejrzeć: Netflix
  3. Ile sezonów: 3
  4. Rodzaj: serial aktorski

Marvel ma swoje Gotham i jest nim Hell’s Kitchen. Klaustrofobiczna dzielnica Nowego Jorku, gdzie prym wiodą przestępcy najgorszego kalibru. Z bezprawiem zmaga się tym razem niewidomy prawnik, Matt Murdock. Nie robi tego jedynie w swoim biurze czy na sali sądowej. Tuż po pracy przywdziewa strój diabła i skacze po dachach, nasłuchując ludzkich krzyków i wystrzałów broni. W obronie miasta pomagają mu zarówno wyczulone zmysły, jak i znajomość sztuk walki.

Cały serial mieni się barwami czerwieni, kojarzącymi się z piekłem, krwią i brutalnością. Dokładnie te elementy stanowią o kształcie dzieła, które stało się pierwszym krokiem filmowego Marvela w stronę ekranowej dojrzałości i dosadności (rzecz szokuje tym bardziej, że Daredevil – przynajmniej teoretycznie – przynależy do MCU). Szczególnie elektryzują świetnie nakręcone sceny walki, często zamykające się w jednym długim ujęciu (tzw. mastershocie). Słychać każdy zadany cios i łamaną kość, a Matt Murdock nieraz porządnie obrywa, by przez kilka kolejnych odcinków przechodzić ciężką rehabilitację.

Zostało jeszcze 47% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie

TWOIM ZDANIEM

Kto robi lepsze seriale o superbohaterach?

Ani jedni, ani drudzy
45,1%
Marvel
37%
DC
17,8%
Zobacz inne ankiety
Dziwne seriale o superbohaterach, które odleciały na orbitę
Dziwne seriale o superbohaterach, które odleciały na orbitę

Mięśnie, peleryny, nadprzyrodzone moce. Jak to jest, że herosi o tak specyficznym zestawie cech zawładnęli całym światem? Nie wiem i dlatego dziś skupimy się na najbardziej zwariowanych serialach o superbohaterach. Aby udowodnić, że są oni… dziwni.

Batman czy Joker – najlepsze filmy o superbohaterach | Ranking redakcji
Batman czy Joker – najlepsze filmy o superbohaterach | Ranking redakcji

Poświęcone Harley Quinn Ptaki Nocy wylądowały w kinach. Film ukazał się po Avengers: Endgame od Marvela czy Jokerze od DC. Uznaliśmy w redakcji, że czas na wybranie najlepszych obrazów w nurcie superbohaterskim. Oto one.

Nie tylko Marvel - najlepsze komiksy, od których warto rozpocząć przygodę (nie tylko) z superbohaterami
Nie tylko Marvel - najlepsze komiksy, od których warto rozpocząć przygodę (nie tylko) z superbohaterami

Zainspirowani filmami i serialami Marvela chcielibyście sięgnąć po komiksy, ale boicie się wskoczyć w sam środek wielkiej historii, która odnosi się do pięciu innych? Nasz poradnik pomoże Wam znaleźć odpowiedni punkt zaczepienia.