Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 16 maja 2020, 11:30

autor: Hed

Gry spoza kosza – 10 tytułów, które poleca Hed z TVGRY

Zastanawialiście się kiedyś, w jakie gry gra Hed, kiedy nie nagrywa akurat filmu do serii Gry z kosza? Jeśli tak, to mamy odpowiedź.

Max Payne

Nieczęsto zdarza się, żebym pamiętał z gry jakieś cytaty. Z tej natomiast pamiętam bardzo dużo. Utrzymany w stylu noir Max Payne sypał pięknymi frazami na każdym niemal kroku. Pamiętam, że dzieło studia Remedy było reklamowane w prasie branżowej przez takie jego elementy jak superrealistyczne twarze bohaterów, spowolnienie czasu w stylu Matrixa oraz akcja. To niewątpliwe zalety, ale tak naprawdę zapamiętałem je z innego powodu: to jedna z najlepiej opowiedzianych postmodernistycznych historii, którą trudno traktować tylko w kategoriach gry akcji.

U podstaw Max Payne jest strzelanką – wcielamy się tu w policjanta próbującego odzyskać spokojny sen. Max, wzorem podobnych sobie upadłych bohaterów, włóczy się po mieście, starając się połączyć w całość zagadkowe wydarzenia, a swoją trasę oznacza trupami przeciwników. Gra operowała kilkoma świetnymi mechanikami, jak możliwość wyskoczenia w powietrze i ostrzelania wrogów w zwolnionym tempie. Oglądanie kul przelatujących tuż obok sprawiało olbrzymią frajdę, chociaż – jak pamiętam – pozycja ta do łatwych nie należała. Zabawnie wypadały też mody, które dodawały opcję biegania po ścianach, kung-fu i inne elementy w stylu wspomnianego dzieła Wachowskich.

Zostało jeszcze 38% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie

TWOIM ZDANIEM

To jakim kontrolerem przejdziesz Soulsy?

45,2%
Klasycznie - padem
36,8%
Ekstremalnie - myszką i klawiaturą
9,7%
Oryginalnie - mikrofonem
8,4%
Nieortodoksyjnie - gitarą do Guitar Hero
Zobacz inne ankiety
Monster Hunter: World

Monster Hunter: World

Pathologic 2

Pathologic 2

Demon's Souls

Demon's Souls

Thief: Deadly Shadows

Thief: Deadly Shadows

Bayonetta

Bayonetta

The Last Guardian

The Last Guardian

10 dziwnych faktów o TVGRY.pl, o których nie mieliście pojęcia
10 dziwnych faktów o TVGRY.pl, o których nie mieliście pojęcia

Nasz youtubowy kanał ma już ponad milion subskrypcji, a jego prowadzących ludzie rozpoznają na ulicy. Dlatego to idealny moment, żeby wyciągnąć na wierzch ich brudne sekrety, wstydliwe wpadki i długo chowane tajemnice.

GRYOnline.pl ma już 18 lat – oto nasza historia
GRYOnline.pl ma już 18 lat – oto nasza historia

Osiemnaście lat minęło i oto jesteśmy pełnoletni. Podsumowujemy, ujawniamy i demaskujemy! Jak powstało GRY-OnLine, na czym polegało dziennikarstwo growe po roku 2000 i dlaczego przetrwali nieliczni? O tamtym minionym świecie opowiedzą Wam nasi goście.