Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 16 maja 2020, 11:30

autor: Hed

Gry spoza kosza – 10 tytułów, które poleca Hed z TVGRY

Zastanawialiście się kiedyś, w jakie gry gra Hed, kiedy nie nagrywa akurat filmu do serii Gry z kosza? Jeśli tak, to mamy odpowiedź.

Bayonetta

Jak wiele osób w naszym kraju raczej późno dołączyłem do grona graczy konsolowych, więc w naturalny sposób ominęło mnie sporo świetnych tytułów. Odpalając Bayonettę, nie mogłem zatem zrozumieć, z czym mam do czynienia i dlaczego to właśnie studio PlatinumGames zasługuje na poklask. Kilkanaście godzin później, kiedy kończyłem grę, byłem już jego zagorzałym fanem i postanowiłem poznać wszystko, co wiąże się z tą ekipą. Nie bez przyczyny deweloper ten jest tak hołubiony przez społeczność graczy na całym świecie: nikt inny nie serwuje tak intensywnych gier akcji, które opierają się na próbie zgłębienia istoty zagadnienia, a nie tylko atakowania gracza wybuchami i efektami. OK, tego drugiego też jest tu sporo.

Bayonetta opowiada o wiedźmie, która walczy o zachowanie równowagi między dwoma wymiarami: piekłem i niebem, pośrodku których mieści się coś, co znamy jako naszą rzeczywistość. Specyficzna symbolika czy wręcz ikonografia gry dodaje jej smaczku, ale nie jest najważniejszym elementem. Tu na pierwszym miejscu plasuje się niezwykle płynny system walki, w którym możemy anulować praktycznie każdą akcję, żeby zrobić unik. Za perfekcyjnie wykonany unik zostajemy nagrodzeni spowolnieniem czasu. Oczywiście jest tu znacznie więcej mechanik i ciekawostek, ale myślę, że to ta cecha sprawia, iż Bayonetta okazuje się grą tak przyjazną względem tych, którzy nie znają za dobrze slasherów.

Zostało jeszcze 42% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie

TWOIM ZDANIEM

To jakim kontrolerem przejdziesz Soulsy?

45,2%
Klasycznie - padem
36,8%
Ekstremalnie - myszką i klawiaturą
9,7%
Oryginalnie - mikrofonem
8,4%
Nieortodoksyjnie - gitarą do Guitar Hero
Zobacz inne ankiety
Monster Hunter: World

Monster Hunter: World

Pathologic 2

Pathologic 2

Demon's Souls

Demon's Souls

Thief: Deadly Shadows

Thief: Deadly Shadows

Bayonetta

Bayonetta

The Last Guardian

The Last Guardian

10 dziwnych faktów o TVGRY.pl, o których nie mieliście pojęcia
10 dziwnych faktów o TVGRY.pl, o których nie mieliście pojęcia

Nasz youtubowy kanał ma już ponad milion subskrypcji, a jego prowadzących ludzie rozpoznają na ulicy. Dlatego to idealny moment, żeby wyciągnąć na wierzch ich brudne sekrety, wstydliwe wpadki i długo chowane tajemnice.

GRYOnline.pl ma już 18 lat – oto nasza historia
GRYOnline.pl ma już 18 lat – oto nasza historia

Osiemnaście lat minęło i oto jesteśmy pełnoletni. Podsumowujemy, ujawniamy i demaskujemy! Jak powstało GRY-OnLine, na czym polegało dziennikarstwo growe po roku 2000 i dlaczego przetrwali nieliczni? O tamtym minionym świecie opowiedzą Wam nasi goście.