Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 16 maja 2020, 11:30

autor: Hed

Gry spoza kosza – 10 tytułów, które poleca Hed z TVGRY

Zastanawialiście się kiedyś, w jakie gry gra Hed, kiedy nie nagrywa akurat filmu do serii Gry z kosza? Jeśli tak, to mamy odpowiedź.

Thief

Skłamałbym, gdybym powiedział, że pamiętam pierwsze spotkanie z Thiefem. W czasach kiedy wychodziło dzieło studia Looking Glass, gracze byli karmieni enigmatycznymi zapowiedziami w magazynach, których redaktorzy nieudolnie próbowali nakreślić, czym jest nadchodząca produkcja. Często powstawały przez to wyolbrzymione oczekiwania. Pamiętam rozczarowanie, gdy zachęcony tekstem mówiącym, iż Ultima Online oferuje „CAŁY ŚWIAT”, odkryłem, że mapa gry nie różni się jakoś specjalnie rozmiarami od tego, co było dostępne w większości innych tytułów. Pamiętam też recenzje Thiefa jako gry, która „wbija w fotel klimatem”. W tym przypadku rozczarowania nie było i rzeczywiście zostałem wbity w moje gamingowe siedzisko.

Thief opowiada historię Garretta, złodzieja funkcjonującego w alternatywnej wersji średniowiecza, gdzie mieszają się religijne kulty, pierwotna magia oraz postęp technologiczny. W kolejnych misjach skradanki włamywaliśmy się do twierdz, kościołów czy willi w poszukiwaniu artefaktów i złota. Od strony mechaniki gra była nieprzejednana i na najwyższych poziomach trudności wymagała unikania walki, perfekcyjnego kluczenia między patrolami strażników oraz zaglądania dosłownie w każdy kąt. Pomocne były specyficzne gadżety, jak np. wodne strzały do gaszenia pochodni. Od strony technicznej tytuł ten nie stanowił przełomu, niemniej imponował surową i spójną oprawą audiowizualną – oszczędny, ale sugestywny wystrój podkreślała kapitalna gra cieni i świateł oraz industrialna, ambientowa ścieżka dźwiękowa, rozpisana w przestrzeni za sprawą świetnego silnika.

Zostało jeszcze 42% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie

TWOIM ZDANIEM

To jakim kontrolerem przejdziesz Soulsy?

45,2%
Klasycznie - padem
36,8%
Ekstremalnie - myszką i klawiaturą
9,7%
Oryginalnie - mikrofonem
8,4%
Nieortodoksyjnie - gitarą do Guitar Hero
Zobacz inne ankiety
Monster Hunter: World

Monster Hunter: World

Pathologic 2

Pathologic 2

Demon's Souls

Demon's Souls

Thief: Deadly Shadows

Thief: Deadly Shadows

Bayonetta

Bayonetta

The Last Guardian

The Last Guardian

10 dziwnych faktów o TVGRY.pl, o których nie mieliście pojęcia
10 dziwnych faktów o TVGRY.pl, o których nie mieliście pojęcia

Nasz youtubowy kanał ma już ponad milion subskrypcji, a jego prowadzących ludzie rozpoznają na ulicy. Dlatego to idealny moment, żeby wyciągnąć na wierzch ich brudne sekrety, wstydliwe wpadki i długo chowane tajemnice.

GRYOnline.pl ma już 18 lat – oto nasza historia
GRYOnline.pl ma już 18 lat – oto nasza historia

Osiemnaście lat minęło i oto jesteśmy pełnoletni. Podsumowujemy, ujawniamy i demaskujemy! Jak powstało GRY-OnLine, na czym polegało dziennikarstwo growe po roku 2000 i dlaczego przetrwali nieliczni? O tamtym minionym świecie opowiedzą Wam nasi goście.