Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 16 maja 2020, 11:30

autor: Hed

Gry spoza kosza – 10 tytułów, które poleca Hed z TVGRY

Zastanawialiście się kiedyś, w jakie gry gra Hed, kiedy nie nagrywa akurat filmu do serii Gry z kosza? Jeśli tak, to mamy odpowiedź.

OlliOlli

Kiedy pierwszy raz spróbowałem przejechać się na deskorolce, skończyło się to natychmiastowym upadkiem. Plany zostania polskim Tonym Hawkiem porzuciłem więc bardzo szybko, w przeciwieństwie do gier deskorolkowych. Jest coś niezwykle porywającego w jeżdżeniu po rampach, skakaniu nad schodami czy ześlizgiwaniu się po barierkach, więc mogę śmiało powiedzieć, że swoją pańszczyznę w serii Tony Hawk’s Pro Skater odrobiłem (a niedługo wracamy do tematu w remasterach). Po latach, kiedy marka podupadła i zubożała, trafiłem na bardzo niepozorną dwuwymiarową grę, która miała oferować podobne emocje: OlliOlli. Okazało się, że ta właśnie skromna gierka przeobraziła się w kontrolowaną, ale jednak obsesję.

Wyznam szczerze, że pierwsze zwiastuny nie wyglądały zachęcająco (jeśli nie liczyć muzyki), więc produkcję tę kupiłem stosunkowo późno. Pierwszy kontakt był równie bolesny jak moje próby w rzeczywistości, ale – jak przekonują nas multimilionerzy – sukces jest zbudowany na porażce. Kiedy załapałem tempo wciskania przycisków, okazało się, że OlliOlli jest grą wybitną. Podstawę jej uroku stanowi zręcznościowa mechanika jeżdżenia na deskorolce i wykonywania tricków. W największym skrócie jest to Tony Hawk w dwóch wymiarach połączony z runnerem. Cały czas pędzimy tu w prawo, pokonując przeszkody i wykonując sztuczki. Kampania serwuje nowe wyzwania na każdym z poziomów i zachęca do odkrywania kolejnych sztuczek czy sekwencji.

Zostało jeszcze 40% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie

TWOIM ZDANIEM

To jakim kontrolerem przejdziesz Soulsy?

45,1%
Klasycznie - padem
36,9%
Ekstremalnie - myszką i klawiaturą
9,7%
Oryginalnie - mikrofonem
8,4%
Nieortodoksyjnie - gitarą do Guitar Hero
Zobacz inne ankiety
Monster Hunter: World

Monster Hunter: World

Pathologic 2

Pathologic 2

Demon's Souls

Demon's Souls

Thief: Deadly Shadows

Thief: Deadly Shadows

Bayonetta

Bayonetta

The Last Guardian

The Last Guardian

10 dziwnych faktów o TVGRY.pl, o których nie mieliście pojęcia
10 dziwnych faktów o TVGRY.pl, o których nie mieliście pojęcia

Nasz youtubowy kanał ma już ponad milion subskrypcji, a jego prowadzących ludzie rozpoznają na ulicy. Dlatego to idealny moment, żeby wyciągnąć na wierzch ich brudne sekrety, wstydliwe wpadki i długo chowane tajemnice.

GRYOnline.pl ma już 18 lat – oto nasza historia
GRYOnline.pl ma już 18 lat – oto nasza historia

Osiemnaście lat minęło i oto jesteśmy pełnoletni. Podsumowujemy, ujawniamy i demaskujemy! Jak powstało GRY-OnLine, na czym polegało dziennikarstwo growe po roku 2000 i dlaczego przetrwali nieliczni? O tamtym minionym świecie opowiedzą Wam nasi goście.