Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Technologie 13 maja 2020, 13:32

autor: rassi

10 darmowych programów, które instaluję na nowym Windows 10

Masz nowy komputer do gier z Windows 10? A może po prostu postawiłeś system na nowo? Żeby zacząć pracę/zabawę, musisz zainstalować kilka programów. Ja zawsze zaczynam od tych 10 darmowych aplikacji.

Klient gier - Epic Games Store

Kiedyś gry instalowało się z płyt CD i DVD, obecnie ciężko wyobrazić sobie życie gracza bez cyfrowej dystrybucji. Ma ona swoje niewątpliwe zalety, nie należy jednak zapominać o wadach. Te drugie najmocniej dają się we znaki po postawieniu świeżego systemu. Korzystając z komputera na co dzień, można nie być do końca świadomym, ile klientów gier znajduje się na dysku przeciętnego gracza. Ja naliczyłem aż siedem pozycji. Wszystko to często trzeba zainstalować od nowa i pobrać nawet kilkaset gigabajtów danych, składających się na ogrywane w danym czasie tytuły.

O ile instalatory sklepów są dostępne za darmo, o tyle za gry oczywiście trzeba zapłacić, chociaż zdarzają się wyjątki. Jeśli na potrzeby tego materiału miałbym wymienić z nazwy i pokrótce opisać jedną z platform, najlepszym wyborem wydawałby się Epic Games. Powodem jest regularne rozdawnictwo darmowych produkcji. We większości są to gry indie, ale od czasu do czasu trafia się coś większego. Przykładem jest paczka gier z Batmanem autorstwa Rocksteady Studios, Kingdom Come: Deliverance, Assassin’s Creed Syndicate i Watch Dogs.

Nowe, darmowe gry są dostępne co tydzień. - 10 darmowych programów, które instaluję na nowym Windows 10 - dokument - 2020-05-13
Nowe, darmowe gry są dostępne co tydzień.

Bezpłatne tytuły to wciąż jeden z najjaśniejszych punktów Epic Games Store. Platforma w dalszym ciągu kuleje pod względem funkcjonalności, szczególnie w obszarze społecznościowym. Aplikacja miała też niezbyt udany start. Epic zalała fala hejtu po tym, jak wykupił wyłączność na Metro Exodus.

Zostało jeszcze 56% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie

Ługowik rassi Mateusz

Najlepsze darmowe programy | TOP 50
Najlepsze darmowe programy | TOP 50

Sporządziliśmy listę 50 najlepszych aplikacji dla każdego komputera z systemem Windows. Znajdziecie wśród nich darmowe pakiety biurowe, antywirusy, odtwarzacze multimediów czy programy graficzne i do edycji wideo, a także przydatne narzędzia.

Steam - najlepsze darmowe programy | TOP 10
Steam - najlepsze darmowe programy | TOP 10

Na platformie Steam znaleźć można nie tylko bogatą selekcję gier, ale także filmy oraz różnego rodzaju aplikacje i programy. Przyjrzymy się, co ciekawego można znaleźć w sklepie Valve, nie wydając przy tym ani jednej złotówki.

Darmowe alternatywy dla Microsoft Office
Darmowe alternatywy dla Microsoft Office

Jeśli nie korzystamy z programów np. do tworzenia tekstu na tyle często, aby opłacał nam się zakup Microsoft Office, warto rozważyć jedną z alternatyw. Oto nasze propozycje darmowych pakietów aplikacji biurowych.