Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Technologie 13 maja 2020, 13:32

autor: rassi

10 darmowych programów, które instaluję na nowym Windows 10

Masz nowy komputer do gier z Windows 10? A może po prostu postawiłeś system na nowo? Żeby zacząć pracę/zabawę, musisz zainstalować kilka programów. Ja zawsze zaczynam od tych 10 darmowych aplikacji.

NA STRONIE ZNAJDZIESZ

GIMP

Kolejnym rodzajem programu, który jest mi niezbędny do wykonywania codziennych obowiązków, jest ten do tworzenia i edycji zdjęć. Przez wiele lat byłem mistrzem windowsowego Painta. Jego niewielkie możliwości wystarczały mi do prostej edycji obrazków – przycięcia, zmiany rozmiaru, połączenia dwóch zdjęć w jedno itp. Jednak z czasem ograniczenia narzędzia od Microsoftu zaczęły mi przeszkadzać. Przykładowo Paint nie pozwala na użycie funkcji rozmazywania, po którą często sięgałem w tym tekście o Messengerze. Skorzystałem więc z GIMP-a. Nie była to dla mnie żadna nowość. Znałem go już znacznie wcześniej.

Gdy patrzyłem na niewielką ikonkę, wydawało mi się, że jeżyk pali papierosa z wyjątkowo długim filtrem. - 10 darmowych programów, które instaluję na nowym Windows 10 - dokument - 2020-05-13
Gdy patrzyłem na niewielką ikonkę, wydawało mi się, że jeżyk pali papierosa z wyjątkowo długim filtrem.

W zasadzie był to pierwszy bardziej zaawansowany program graficzny, jaki trafił na mój dysk. Z tego, co pamiętam, potrzebowałem go do podstawowej obróbki zdjęć i zafascynowany możliwościami tego „kombajnu” zacząłem upiększać fotografie świetnymi (jak mi się wtedy wydawało) efektami. Wkręciłem się do tego stopnia, że sięgnąłem po poradniki dostępne w sieci i na ich studiowaniu spędziłem następnych kilka dni. Było to czasy, w których nie istniały aplikacje do edytowania zdjęć z poziomu smartfona. Ba, nikt nie słyszał wtedy o dotykowych telefonach.

Zostało jeszcze 58% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie
Najlepsze darmowe programy | TOP 50
Najlepsze darmowe programy | TOP 50

Sporządziliśmy listę 50 najlepszych aplikacji dla każdego komputera z systemem Windows. Znajdziecie wśród nich darmowe pakiety biurowe, antywirusy, odtwarzacze multimediów czy programy graficzne i do edycji wideo, a także przydatne narzędzia.

Steam - najlepsze darmowe programy | TOP 10
Steam - najlepsze darmowe programy | TOP 10

Na platformie Steam znaleźć można nie tylko bogatą selekcję gier, ale także filmy oraz różnego rodzaju aplikacje i programy. Przyjrzymy się, co ciekawego można znaleźć w sklepie Valve, nie wydając przy tym ani jednej złotówki.

Darmowe alternatywy dla Microsoft Office
Darmowe alternatywy dla Microsoft Office

Jeśli nie korzystamy z programów np. do tworzenia tekstu na tyle często, aby opłacał nam się zakup Microsoft Office, warto rozważyć jedną z alternatyw. Oto nasze propozycje darmowych pakietów aplikacji biurowych.